Mahagathbandhan برای تحریم سوگند نیتیش کومار ، ادعا می کند که فرمان بیهار علیه NDA بوده است

RJD گفت: به Nitish Kumar حمله كرد ، Bihar “وزیر ارشد خواهد داشت كه ثابت شده ضعیف ، بیكار و فاسد”

Mahagathbandhan برای تحریم سوگند نیتش کومار ، ادعا می کند که فرمان بیهار علیه NDA بوده است

تصویر فایل تجویوی یاداو. PTI

پاتنا: اتحاد بزرگ مخالف روز دوشنبه تصمیم گرفت که مراسم سوگند نیتیش کومار را تحریم کند و ادعا کند که اختیار در انتخابات “علیه NDA” است که با “تقلب” تغییر کرده است.

RJD ، که پیشگام پنج حزب Mahagathbandhan است و متحدان آن – کنگره ، CPI-ML ، CPI و CPI (M) – تصمیم گرفته اند از عملکرد سوگند کومار دور بمانند. کومار قرار است عصر امروز برای هفتمین بار به عنوان رئیس وزیر سوگند یاد کند.

“RJD” در توئیتی ادعا كرد: “RJD مراسم سوگند خوردن این دولت دست نشانده را تحریم می كند. مأموریت برای تغییر و مخالف NDA است. در این گزارش آمده است: “از بیكاران ، كشاورزان ، كارگران قراردادی و معلمان بپرسید كه آنها چه چیزی را تجربه می كنند. مردم از تقلب NDA عصبانی هستند. ما نماینده های عمومی هستیم و در كنار مردم هستیم.”

RJD ، که به عنوان بزرگترین حزب در بحار با 75 کرسی ظاهر شد ، همچنین ادعا کرد که دولت “یک دولت درمانده توسط دو حزب درمانده” را به دست می آورد.

با حمله به کومار ، بیهار گفت: “وزیر ارشد که ثابت شده ضعیف ، بیکار و فاسد است. و یک شریک ارشد (BJP) که هیچ چهره (رئیس وزیر) ندارد و مجبور به استفاده از روش های مشکوک (برای کسب اکثریت) است” “

این حزب همچنین در اظهارات گزارش شده کومار در جلسه روز یکشنبه NDA که او نمی خواهد وزیر ارشد شود ، مورد بررسی قرار گرفت اما توسط BJP متقاعد شد که به پست خود ادامه دهد.

“من نمی خواستم رئیس وزیر شوم زیرا حزب من سوم شد و من نیز خسته شدم. اما ، چند تن از رهبران BJP پای من را گرفتند ، شروع به گریه و التماس كردن در برابر من كردند. چگونه توانستم آنها را آزار دهم؟ ” RJD در توئیتی با طعنه گفت.

کنگره ، که 19 کرسی را تحت لوای اتحاد بزرگ به دست آورده است ، گفت که این مراسم از مراسم سوگند دور خواهد ماند.

رئیس جمهور کنگره بهار ، مدان موهان جها گفت که آنها در این مورد با RJD بودند و بخشی از عملکرد قسم نخواهند بود.

جها گفت تاكنون هيچ دعوتي براي مراسم سوگند دريافت نكرده است و حتي اگر اين مراسم بيايد “نه من و نه هيچ شخص ديگري از حزب در مراسم سوگند در راج بهوان شركت نخواهيم كرد”. عضو پنل رسانه ای AICC و MLC Prem Chandra Mishra گفت که این دولت “بر خلاف میل مردم تشکیل شده است بنابراین ما نمی خواهیم بخشی از آن باشیم.”

CPI-ML که به عنوان عضوی از اتحاد مخالف 12 کرسی را به دست آورده است ، همچنین تصمیم گرفته است که از مراسم سوگند دور بماند. “ما علیه آنها (NDA) جنگیده ایم ، پس چگونه می توانیم بخشی از تاجگذاری آنها باشیم؟”

وزیر امور خارجه CPI-ML ، كونال به PTI گفت: “CPI و CPI (M) نیز با همكارانشان در این مورد خواهند بود.”

در نتایج انتخابات برای 243 کرسی مجمع که در 10 نوامبر اعلام شد ، ماهاگاتبدان به رهبری RJD به NDA باخت. BJP بزرگترین حزب در داخل ائتلاف حاکم با 74 کرسی است ، پس از آنها JD-U (43) و حزب Vikassheel Insaan (VIP) و هندوستانی آوام مورچا (HAM) هر کدام چهار حزب هستند.

BJP قبل از نظرسنجی ها اعلام کرده بود که کومار بدون توجه به اینکه حداکثر تعداد کرسی ها را به دست بیاورد ، وزیر ارشد باقی خواهد ماند. این اتحاد بزرگ 110 کرسی را به خود اختصاص داد که RJD 75 کرسی را به خود اختصاص داد در حالی که تعداد کنگره 19 کرسی بود ، CPI-ML (12) و CPI و CPI (M) هر کدام دو کرسی.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.