Mallikarjun Kharge رئیس کنگره می گوید: “مردم با عصبانیت علیه BJP رای داده اند”

Mallikarjun Kharge رئیس کنگره می گوید: “مردم با عصبانیت علیه BJP رای داده اند”

رئیس کنگره ملیکرجون خارگ

با به دست آوردن اکثریت راحت کنگره در کارناتاکا، رئیس کمیته کنگره سراسر هند، مالیکارجون خارگ، عملکرد حزب بزرگ قدیمی در ایالت جنوبی را به عنوان یک پیروزی برای “جاناتا جاناردهانا” نامید.

خارگ افزود که مردم کارناتاکا به شدت علیه «اداره بد» حزب بهاراتیا جاناتا در این ایالت رأی داده اند. وی همچنین گفت که از همه قانونگذاران کنگره که به تازگی انتخاب شده اند خواسته می شود تا عصر امروز به بنگلور بروند.

او گفت: «ما به همه (افراد تازه انتخاب شده) پیام فرستادیم که تا عصر حاضر شوند. همه آنها تا امروز عصر به اینجا می آیند و یک بار که آمدند، در زمان مقرر به آنها آموزش داده می شود. پس از آن، فرماندهی عالی ناظران را می فرستد (و) پس از آن مراحل قانونی (برای تشکیل دولت) طی خواهد شد.»

«مردم خودشان بلند شده اند و از ما حمایت کرده اند، آنها با عصبانیت به ما رای داده اند و علیه دولت بد اداره می شوند. این نشان می دهد که رای دهندگان کارناتاکا بیدار شده اند. خارگه افزود: علیرغم اینکه نخست وزیر (نارندرا مودی)، وزیر کشور (آمیت شاه)، ده ها وزیر، وزرای ارشد سایر ایالت ها در اینجا کمپ می زنند و با وجود استفاده از نیروی انسانی، پول و نیروی انسانی، مردم متحدانه به کنگره رای داده اند.

در همین حال، باساوراج بومایی، وزیر ارشد، شکست BJP در این ایالت را پذیرفته است. او گفت: «ما نتوانسته‌ایم علامتی بگذاریم. پس از رسیدن به نتایج، تجزیه و تحلیل دقیق انجام خواهیم داد. ما به عنوان یک حزب ملی نه تنها تحلیل خواهیم کرد، بلکه خواهیم دید که چه کمبودها و خلأهایی در سطوح مختلف باقی مانده است. ما این نتیجه را با گام برداشته ایم.»

او با تمجید از کل رهبری ایالتی کنگره و مسئولین و کارگران حزب، گفت: «همه متحدانه کار کرده اند که این نتایج را برای ما به ارمغان آورده است. مردم نیز به آن پاسخ داده اند. همچنین ضمانت‌های ما جواب داده است، زیرا فقرا و مستضعفان به ما رای داده‌اند.»

با آژانس های ورودی

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را دنبال در فیس بوک، توییتر و اینستاگرام.