MEA نماینده کانادا را در مورد اظهارات ترودو در مورد اعتراضات کشاورزان احضار می کند ، می گوید تکرار روابط “آسیب جدی” می زند

MEA همچنین گفت که سخنان نخست وزیر کانادا “تجمع فعالیت های افراطی” را در مقابل کمیسیون عالی هند و کنسولگری ها در کانادا تشویق می کند

MEA نماینده کانادا را در مورد اظهارات ترودو در مورد اعتراضات کشاورزان احضار می کند ، می گوید تکرار روابط

تصویر پرونده نخست وزیر کانادا جاستین ترودو. AP

دهلی نو: هند روز جمعه کمیساریای عالی کانادا را احضار کرد و به او ابلاغ کرد که اظهارات نخست وزیر کانادا جاستین ترودو و برخی دیگر از رهبران آنجا در مورد تحریک کشاورزان “دخالت غیرقابل قبول” در امور داخلی کشور است.

وزارت امور خارجه گفت: به دیپلمات کانادایی همچنین گفته شد که در صورت ادامه چنین اقداماتی تأثیر “مخرب جدی” بر روابط دو جانبه خواهد داشت.

ترودو ، با حمایت از كشاورزان تحریک كننده در هند ، گفته بود كه كانادا برای دفاع از حقوق اعتراضات مسالمت آمیز همیشه در آنجا خواهد بود و از وضعیت ابراز نگرانی كرد.

وزیر امور خارجه گفت: “کمیساریای عالی کانادا امروز به وزارت امور خارجه احضار شد و مطلع شد که اظهارات نخست وزیر کانادا ، برخی از وزرای کابینه و اعضای پارلمان در مورد مسائل مربوط به کشاورزان هندی دخالت غیرقابل قبول در امور داخلی ما است.” ، اضافه كردن مشكل به فرستاده شد.

MEA گفت این اظهارات رهبران کانادا “اجتماعات فعالیت های افراط گرایان” را در مقابل کمیسیون عالی هند و کنسولگری ها در کانادا تشویق کرده است ، و موارد امنیتی و امنیتی را مطرح می کند.

MEA گفت: “ما انتظار داریم كه دولت كانادا كامل امنیت كارمندان دیپلماتیک هند و رهبران سیاسی آن را تأمین كند تا از اظهاراتی كه مشروعیت فعالیت های افراط گرایانه را دارد خودداری كند.”

وزیر دفاع هندی الاصل هند کانادا نیز ابراز نگرانی در مورد گزارش “معترضین صلح آمیز در هند” کردند.

وی گفت: “گزارش های مربوط به وحشیگری معترضان صلح آمیز در هند بسیار نگران کننده است. بسیاری از رای دهندگان من در آنجا خانواده دارند و نگران امنیت عزیزانشان هستند. روز یکشنبه توییت کرد.

هزاران کشاورز از پنجاب ، هاریانا و چندین ایالت دیگر طی 9 روز گذشته در مرزهای دهلی در اعتراض به سه قانون مزرعه اعتراض کردند.

کشاورزان و دولت در حال گفتگو در این زمینه هستند.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.