MEA نماینده کانادا را در مورد اظهارات ترودو در مورد اعتراضات کشاورزان احضار می کند ، می گوید تکرار روابط “آسیب جدی” می زند

MEA همچنین گفت که سخنان نخست وزیر کانادا “تجمع فعالیت های افراطی” را در مقابل کمیسیون عالی هند و کنسولگری ها در کانادا تشویق می کند

MEA نماینده کانادا را در مورد اظهارات ترودو در مورد اعتراضات کشاورزان احضار می کند ، می گوید تکرار روابط

تصویر پرونده نخست وزیر کانادا جاستین ترودو. AP

دهلی نو: هند روز جمعه کمیساریای عالی کانادا را احضار کرد و به او ابلاغ کرد که اظهارات نخست وزیر کانادا جاستین ترودو و برخی دیگر از رهبران آنجا در مورد تحریک کشاورزان “دخالت غیرقابل قبول” در امور داخلی کشور است.

وزارت امور خارجه گفت: به دیپلمات کانادایی همچنین گفته شد که در صورت ادامه چنین اقداماتی تأثیر “مخرب جدی” بر روابط دو جانبه خواهد داشت.

ترودو ، با حمایت از كشاورزان تحریک كننده در هند ، گفته بود كه كانادا برای دفاع از حقوق اعتراضات مسالمت آمیز همیشه در آنجا خواهد بود و از وضعیت ابراز نگرانی كرد.

وزیر امور خارجه گفت: “کمیساریای عالی کانادا امروز به وزارت امور خارجه احضار شد و مطلع شد که اظهارات نخست وزیر کانادا ، برخی از وزرای کابینه و اعضای پارلمان در مورد مسائل مربوط به کشاورزان هندی دخالت غیرقابل قبول در امور داخلی ما است.” ، اضافه كردن مشكل به فرستاده شد.

MEA گفت این اظهارات رهبران کانادا “اجتماعات فعالیت های افراط گرایان” را در مقابل کمیسیون عالی هند و کنسولگری ها در کانادا تشویق کرده است ، و موارد امنیتی و امنیتی را مطرح می کند.

MEA گفت: “ما انتظار داریم كه دولت كانادا كامل امنیت كارمندان دیپلماتیک هند و رهبران سیاسی آن را تأمین كند تا از اظهاراتی كه مشروعیت فعالیت های افراط گرایانه را دارد خودداری كند.”

پست های جدید  تندی و سرعت شما چقدر است؟

وزیر دفاع هندی الاصل هند کانادا نیز ابراز نگرانی در مورد گزارش “معترضین صلح آمیز در هند” کردند.

وی گفت: “گزارش های مربوط به وحشیگری معترضان صلح آمیز در هند بسیار نگران کننده است. بسیاری از رای دهندگان من در آنجا خانواده دارند و نگران امنیت عزیزانشان هستند. روز یکشنبه توییت کرد.

هزاران کشاورز از پنجاب ، هاریانا و چندین ایالت دیگر طی 9 روز گذشته در مرزهای دهلی در اعتراض به سه قانون مزرعه اعتراض کردند.

کشاورزان و دولت در حال گفتگو در این زمینه هستند.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.