#MeToo در چین: پرونده علیه مجری تلویزیون دولتی پس از دو سال تأخیر به دادگاه راه یافت

بازمانده #MeToo ، زو جون ، میزبان دوربین مداربسته چینی را متهم کرده است که در سال 2014 با زورگوئی به او برخورد کرده و او را بوسیده است. او خواستار عذرخواهی عمومی و همچنین 50،000 یوان (7،600 دلار) خسارت است.

#MeToo در چین: پرونده علیه مجری تلویزیون دولتی پس از دو سال تأخیر به دادگاه راه یافت

تصویر نمایندگی رویترز

تایپه: ژو شیائوکسوان می گوید کارآموزی معتبر او در تلویزیون دولتی چین پس از آنکه مجری محبوب او را به زور بوسید ، ترش شد.

ژو که خشمگین شد ، در سال 2018 اقدام به تشکیل پرونده قضایی و پیوستن به جنبش جهانی # آزار و اذیت جنسی کرد. اما حزب کمونیست حاکم از چنین فعالیت های مردمی بدش نمی آید و راه های کمی برای پیگیری شکایات ارائه می دهد. ژو دو سال منتظر رسیدگی بود ، در حالی که میزبان با طرح یک دادخواست افترا پاسخ داد.

روز چهارشنبه ، پرونده ژو در پکن به دادگاه کشیده شد ، و این تمایل فزاینده زنان چینی برای صحبت در مورد آزار و اذیت جنسی را علیرغم مقاومت رسمی و سانسور نشان داد که تأثیر # MeToo را از بین برد.

ژو گفت: “موارد آزار و اذیت جنسی بسیار اندك است كه جلسه دادگاه دارند.” “ما امیدواریم که هر مورد جداگانه بتواند نوعی فشار به جلو باشد.”

حزب حاکم ، که رهبر فقید مائو تسه تونگ به طور مشهور اعلام کرد ، “زنان نیمی از آسمان را بالا نگه می دارند” ، وضعیت حقوقی و اجتماعی خود را بهبود بخشیده اما از تحقق قول برابری فاصله زیادی دارد. در برخی مناطق ، شرایط رو به وخامت است: زنان طی سه دهه گذشته از نقش های رهبری ناپدید شده اند.

پست های جدید  عوارض لیپوماتیک - دکتر شهریار حدادی

گسترش جهانی # MeToo به تشویق فعالیت در چین کمک کرد. اما این در حالی رخ داد که دولت رئیس جمهور شی جین پینگ در حال کنترل شدیدتر و از بین بردن مخالفت ها است.

زنانی که شکایت دارند با سانسور و مقاومت رسمی روبرو می شوند. فقط در سال 2019 بود که آزار و اذیت جنسی به عنوان دلایل طرح دعوی به مقررات دادگاه اضافه شد.

ژو متهم می کند دوربین مدار بسته میزبان ژو جون در حالی که او را در حال ضرب و شتم و به زور او را می بوسد در سال 2014. او خواستار عذرخواهی عمومی و همچنین 50،000 یوان (7600 دلار) خسارت است.

وی در یک سری پست های شبکه های اجتماعی گفت که او برای چند دقیقه با زو در رختکن وی تنها بوده است. وی گفت که او سعی کرده لباس او را در دست بگیرد و او را به خودش بکشاند و سپس به زور او را بوسید. پست ها به طور گسترده ای در اینترنت چین به اشتراک گذاشته شده و مجدداً منتشر شده و باعث پوشش گسترده ای از رسانه ها شده است.

هنگامی که ژو در سال 2018 شکایت کرد ، چنین شکایاتی به عنوان اختلافات کارگری یا قوانین دیگر که مستقیماً به آزار و اذیت جنسی مربوط نمی شود ، رسیدگی می شود. ژو را “اختلاف حقوق شخصیت” نامیدند.

وکلای وی خواستار استماع این ماده طبق ماده قانونی جدیدی شده اند که صریحاً به آزار و اذیت جنسی اشاره می کند.

زو ، مجری دوربین مداربسته ، این ادعاها را رد کرده است. تماس تلفنی با او پاسخ داده نشد. شخصی که به شماره ثبت شده در سوابق عمومی دفتر حقوقی که نماینده او است پاسخ داد ، گفت که این شرکت نقل مکان کرده و شماره جدیدی ندارد.

پست های جدید  رسانه های دولتی گزارش می دهند که کره شمالی می گوید که ICBM جدید سوخت جامد را آزمایش کرده است

زو در مقابل ژو شکایت متقابل دارد و خواستار خسارت 650،000 یوان (100000 دلار) است.

ژو ابراز امیدواری کرد که پرونده وی نشان دهد “در روند قانونی مشکلاتی وجود دارد.”

این جنبش در سال 2018 در چین آغاز شد ، زمانی که یک دانشجوی دانشگاه در پکن ، استاد خود را به آزار و اذیت جنسی متهم کرد.

در یک پیروزی نادر ، زنی که از نام مستعار Liu Li استفاده کرد ، در ماه جولای علیه رئیس سابق خود یک پرونده آزار و اذیت جنسی برنده شد. رئیس ، یک مددکار اجتماعی در غرب شهر چنگدو ، مجبور به عذرخواهی عمومی شد اما خسارتی به وی تعلق نگرفت.

فعالان خواستار تغییرات قانونی و ابزارهای قانونی بیشتری هستند.

ژو گفت: “مهم نیست که نتیجه چیست ، ما احساس می کنیم که انجام این کار معنی دارد.”

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.