Moderna امروز درخواست ترخیص ایالات متحده و اتحادیه اروپا برای استفاده اضطراری واکسن COVID-19 را می دهد

Moderna ، که عکس های خود را با موسسه ملی بهداشت ایالات متحده ایجاد کرده است ، گفت که نتایج نهایی نهایی را در آخر هفته به دست آورد که نشان می دهد واکسن بیش از 94 درصد موثر است

Moderna Inc گفت که از مقررات نظارتی ایالات متحده و اروپا روز دوشنبه می خواهد اجازه استفاده اضطراری از آن را بدهند کووید -19 واکسن به عنوان نتایج مطالعه جدید تایید می کند که عکس از محافظت قوی برخوردار است – رقابت را برای شروع واکسیناسیون محدود افزایش می دهد ویروس کرونا داد و بیداد بدتر می شود.

چندین کاندیدای واکسن باید موفق شوند که جهان همه گیری را که در ایالات متحده و اروپا افزایش یافته است ، از بین ببرند.

بیمارستانهای ایالات متحده تا آنجا که کشور بیش از 1،60،000،000 مورد جدید در روز و بیش از 1،400 مرگ روزانه دیده است ، تا حدی طولانی شده اند. از زمان ظهور اولین بار در حدود یک سال پیش در چین ، ویروس منجر به کشته شدن بیش از 1.4 میلیون نفر در سراسر جهان شده است.

Moderna دقیقاً پشت سر Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech در تلاش برای شروع واکسیناسیون در ایالات متحده در ماه دسامبر است. در آن سوی اقیانوس اطلس ، تنظیم كنندگان انگلیس نیز در حال ارزیابی شلیك Pfizer و دیگری از AstraZeneca هستند.

Moderna عکسهای خود را با انستیتوی ملی بهداشت ایالات متحده ایجاد کرده و قبلاً اشاره کرده بود که آنها در حال کار هستند اما گفت که نتایج نهایی نهایی را در آخر هفته به دست آورد که نشان می دهد واکسن بیش از 94 درصد موثر است.

از 196 کووید -19 مواردی که تاکنون در مطالعه عظیم آمریكایی آن انجام شده است ، 185 شركت كننده در آزمایش بودند كه دارونما دریافت كردند و 11 نفر واكسن واقعی دریافت كردند. دکتر تال زاکس ، مدیر ارشد پزشکی شرکت مستقر در ماساچوست ، گفت: تنها افرادی که به شدت بیمار شدند – 30 شرکت کننده ، از جمله یک نفر که فوت کرد – عکسهای ساختگی دریافت کرده اند.

زاكس به او گفت: “وقتی او نتایج را آموخت ،” برای اولین بار به خودم اجازه دادم كه گریه كنم آسوشیتدپرس. “ما قبلاً ، فقط در آزمایش ، زندگی را نجات داده ایم. فقط تصور كنید كه تأثیر آن در افرادی كه می توانند این واكسن را دریافت كنند ، چند برابر می شود.”

مدرنا گفت که اثرات عکسبرداری و سابقه ایمنی خوب تاکنون – فقط با عوارض جانبی موقتی و مشابه آنفولانزا – بدان معناست که آنها پیش از انجام آزمایش مرحله نهایی ، الزامات تعیین شده توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده را برای استفاده اضطراری برآورده کرده اند. آژانس داروهای اروپایی ، نسخه FDA در اروپا ، اعلام کرده است که برای ترخیص سریعتر و سریع اورژانس نیز باز است.

بعدش چی پیش میاد

FDA متعهد شده است قبل از تصمیم گیری در مورد هرگونه تصمیم گیری کووید -19 واکسن ها ، مشاوران علمی آن علنا ​​بحث می کنند که آیا شواهد کافی در پشت هر نامزد وجود دارد یا خیر.

ابتدا در 10 دسامبر ، Pfizer و BioNTech اطلاعاتی را ارائه می دهند که نشان می دهد نامزد واکسن آنها 95 درصد موثر است. مدرنا گفت که انتظار می رود نوبت آن در این “دادگاه علمی” دقیقاً یک هفته بعد ، در 17 دسامبر باشد.

سهمیه بندی دوزهای اولیه

اگر FDA اجازه استفاده اضطراری را بدهد ، Moderna انتظار دارد تا پایان سال 20 میلیون دوز آماده برای ایالات متحده داشته باشد. دریافت کنندگان به دو دوز نیاز دارند ، بنابراین برای 10 میلیون نفر کافی است.

Pfizer پیش بینی می کند در ماه دسامبر 50 میلیون دوز جهانی داشته باشد. نیمی از آنها – یا برای 12.5 میلیون نفر کافی است – برای ایالات متحده در نظر گرفته شده است.

در این هفته ، هیئت متفاوتی از متخصصان آمریکایی ، كه توسط مراكز كنترل و پیشگیری از بیماری ها تاسیس شده است ، برای تصمیم گیری در مورد نحوه تأمین منابع اولیه ، جلسه خواهند داشت. انتظار می رود اولین دوزهای کمیاب را برای کارکنان مراقبت های بهداشتی و اگر عکسبرداری در افراد مسن ضعیف به خوبی کار کند ، برای ساکنان مراکز مراقبت طولانی مدت ذخیره کنند.

از آنجا که واکسن بیشتری به تدریج در ماه های آینده در دسترس قرار می گیرد ، سایر کارگران ضروری و افرادی که در معرض خطر بالاتری از این ویروس هستند ویروس کرونا در صف قرار می گرفت. اما انتظار می رود حداقل تا بهار برای جمعیت عمومی کافی باشد.

در خارج از ایالات متحده ، زاكس گفت كه منابع قابل توجهی از Moderna بعداً ، “در سه ماهه اول” سال آینده ، در دسترس خواهد بود. وی گفت: “بدیهی است که ما همه توان خود را برای افزایش ظرفیت و تسریع در جدول زمانی انجام می دهیم.”

واکسن های Moderna و Pfizer با استفاده از یک قطعه کد ژنتیکی برای پروتئین “سنبله” که ویروس را آزمایش می کند ، با همان فناوری ساخته می شوند. این پیام رسان RNA یا mRNA ، به بدن دستور می دهد تا مقداری پروتئین سنبله ای بی ضرر بسازد ، به سلول های ایمنی بدن آموزش می دهد تا در صورت بروز ویروس واقعی ، آن را تشخیص دهند.

گیجی AstraZeneca

AstraZeneca هفته گذشته نتایج اولیه گیج کننده واکسن خود را از تحقیقات در انگلیس و برزیل گیج کننده اعلام کرد. این واکسن درصورتی که آزمایش اولیه انجام شود ، 62 درصد موثر به نظر می رسد ، با دریافت کنندگان دو دوز کامل. اما به دلیل خطای تولید ، تعداد کمی از داوطلبان دوز اول کمتری دریافت کردند – و AstraZeneca در آن گروه گفت ، واکسن 90 درصد موثر است.

کارشناسان می گویند مشخص نیست چرا رویکرد با دوز پایین بهتر جواب می دهد و این فقط یک کنجکاوی آماری است.

هنوز یک مطالعه بزرگتر از نامزد AstraZeneca در ایالات متحده در حال انجام است که در نهایت باید به FDA تصویر بهتری از عملکرد آن ارائه دهد.

FDA هر چیزی را گفته است کووید -19 واکسن باید حداقل 50 درصد موثر باشد.

در همین حال ، دولت انگلیس باید تصمیم بگیرد که آیا داده های انگلیس برای انتشار سریع در آنجا کافی است یا خیر.

هنوز در راه است

جانسون و جانسون همچنین در مرحله نهایی آزمایش در ایالات متحده و چندین کشور دیگر هستند تا ببینند آیا کاندیدای واکسن آن فقط با یک دوز می تواند کار کند.

هر دو واکسن J&J و AstraZeneca با استفاده از ویروس های بی خطر سرماخوردگی برای انتقال ژن پروتئین سنبله به بدن و تقویت سیستم ایمنی بدن کار می کنند.

این فن آوری های مختلف تبعاتی را برای سهولت توزیع واکسن های مختلف در سطح جهان دارند. عکس های AstraZeneca مانند واکسن های Pfizer و Moderna نیازی به ذخیره سازی فریزر ندارند.

داوطلبانی که با فناوری های دیگر ساخته شده اند نیز در مراحل آخر تست هستند. شرکت دیگر آمریکایی ، Novavax Inc. ، روز دوشنبه اعلام کرد که ثبت نام 15000 نفر را در یک مطالعه مرحله آخر در انگلیس به پایان رسانده است و قصد دارد “در هفته های آینده” جذب تعداد بیشتری داوطلب برای آزمایش نهایی در ایالات متحده و مکزیک را آغاز کند.

واکسن های ساخته شده توسط سه شرکت چینی و یک کاندیدای روسی نیز در هزاران نفر در کشورهای جهان آزمایش می شود.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.