Moderna می گوید ، داده های اولیه نشان می دهد که کاندید واکسن COVID-19 / 94.5٪ مثر است

یک هفته پیش ، رقیب Pfizer Inc اعلام کرد که واکسن COVID-19 خود به همان نسبت کارآمد به نظر می رسد: اخباری که هر دو شرکت را در مسیر جستجوی مجوز برای استفاده اضطراری طی چند هفته قرار می دهد

Moderna می گوید ، داده های اولیه نشان می دهد که کاندید واکسن COVID-19 / 94.5٪ مثر است

فناوری واکسن COVID-19 Moderna می تواند انقلابی در درمان های آینده بیماری های عفونی و همه گیر ایجاد کند. تصویر: AP

کمبریج: برای دومین بار در این ماه ، اخبار امیدوار کننده ای از a کووید -19 نامزد واکسن: Moderna روز دوشنبه گفت عکسهای آن محافظت قوی ، امید زیادی را در برابر پس زمینه تلخ فراهم می کند ویروس کرونا موج در ایالات متحده و سراسر جهان است.

طبق اطلاعات اولیه هنوز در حال انجام این شرکت است ، Moderna گفت واکسن آن 94.5 درصد موثر است. یک هفته پیش ، شرکت رقیب Pfizer Inc خود را اعلام کرد کووید -19 واکسن به طور مشابه موثر به نظر می رسد: اخباری که هر دو شرکت را در مسیر جستجوی مجوز برای استفاده اضطراری در ایالات متحده قرار می دهد.

دکتر استفان هوگ ، رئیس جمهور مدرنا ، از “نقطه عطف بسیار مهم” استقبال کرد ، اما گفت که داشتن نتایج مشابه از دو شرکت مختلف ، اطمینان بخش است.

هوگ گفت: “این باید همه ما را امیدوار کند که در واقع یک واکسن قادر به جلوگیری از همه گیری خواهد بود و امیدوارم که ما را به زندگی خود برگرداند.” آسوشیتدپرس.

“فقط مدرنا نیست که این مشکل را حل می کند. وی برای تأمین تقاضای جهانی به واکسن های زیادی احتیاج خواهد داشت “.

یک واکسن نمی تواند به اندازه کافی سریع باشد ، زیرا در آخر هفته موارد ویروس در ایالات متحده بیش از 11 میلیون نفر بود – 1 میلیون از آنها فقط در هفته گذشته ثبت شده است. این بیماری همه گیر باعث کشته شدن بیش از 1.3 میلیون نفر در سراسر جهان شده است که بیش از 245000 نفر از آنها در ایالات متحده هستند.

هنوز هم ، اگر سازمان غذا و دارو اجازه استفاده اضطراری از نامزدهای Moderna یا Pfizer را بدهد ، قبل از پایان سال منابع محدود و منطقی وجود خواهد داشت. هر دو به افراد احتیاج دارند که با فاصله چند هفته ، دو شلیک کنند. Moderna انتظار دارد تا پایان سال 2020 حدود 20 میلیون دوز اختصاص یافته برای ایالات متحده داشته باشد.

Pfizer و شریک آلمانی آن BioNTech انتظار دارند تا پایان سال حدود 50 میلیون دوز در سطح جهان داشته باشند.

واکسن Moderna که با انستیتوی ملی بهداشت ایجاد شده است ، در حال مطالعه بر روی 30،000 داوطلب است که واکسن واقعی یا واکسن ساختگی را دریافت کرده اند. روز یکشنبه ، یک هیئت نظارت مستقل برای بررسی 95 عفونت که از دو هفته بعد از دوز دوم داوطلبان ثبت شده بود ، کد را شکست و همه شرکت کنندگان را که دارونما دریافت کرده اند ، به جز پنج بیماری کشف کرد.

این مطالعه ادامه دارد و Moderna اذعان کرد که میزان محافظت ممکن است هرچه بیشتر تغییر کند کووید -19 عفونت ها شناسایی شده و به محاسبات اضافه می شوند. همچنین ، خیلی زود است که بدانیم محافظت چه مدت طول می کشد. هر دو احتیاط در مورد واکسن Pfizer نیز اعمال می شود.

اما ناظران مستقل Moderna برخی از خبرهای امیدوار کننده اضافی را گزارش دادند: همه این 11 مورد شدید است کووید -19 موارد در میان دریافت کنندگان دارونما بودند و هیچ نگرانی قابل توجهی در مورد ایمنی وجود نداشت. عوارض جانبی اصلی خستگی ، درد عضلانی و درد در محل تزریق بعد از دوز دوم واکسن بود ، با سرعتی که هوگ نسبت به عکس های آنفلوانزا اما هم تراز با سایر موارد مانند واکسن زونا ، آن را شایع دانست.

واکسن شرکت کمبریج ، ماساچوست ، در میان 11 نامزد در مراحل آخر آزمایش در سراسر جهان است که چهار نفر از آنها در مطالعات گسترده ای در ایالات متحده قرار دارند.

عکسهای Moderna و نامزد Pfizer-BioNTech واکسنهایی به اصطلاح mRNA هستند ، یک فناوری کاملاً جدید. آنها با ساخته نشده اند ویروس کرونا خود ، یعنی هیچ فرصتی وجود ندارد که کسی بتواند آن را از روی عکس ها بگیرد.

در عوض ، واکسن حاوی یک قطعه کد ژنتیکی است که سیستم ایمنی بدن را برای شناسایی پروتئین سنبله دار سطح ویروس آموزش می دهد.

نتایج قوی تعجب آور بود. دانشمندان ماه ها هشدار داده اند كه هر گونه کووید -19 شات ممکن است فقط به اندازه واکسن های آنفلوانزا باشد که حدود 50 درصد موثر هستند.

چالش تند دیگر: توزیع دوزهایی که باید بسیار سرد نگه داشته شوند. عکسهای Moderna و Pfizer هر دو یخ زده اما در دماهای مختلف هستند. Moderna روز دوشنبه اعلام کرد که با ذوب شدن ، دوزهای آن می تواند در یخچال بیش از آنچه تصور می شد ، تا 30 روز ادامه یابد. عکسهای Pfizer به ذخیره سازی طولانی مدت در دمای بسیار سرد نیاز دارند.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.