Moderna می گوید واکسن 94٪ م againstثر در برابر COVID-19 ، از مقررات نظارتی اروپا و ایالات متحده درخواست استفاده اضطراری می کند

شرکت داروسازی ایالات متحده اعلام کرد که آماده است تا پایان سال 2020 حدود 20 میلیون دوز واکسن خود را برای ارسال در آمریکا آماده کند

Moderna می گوید واکسن 94٪ م againstثر در برابر COVID-19 ، از مقررات نظارتی اروپا و ایالات متحده درخواست استفاده اضطراری می کند

تصویر نمایندگی AP

واشنگتن: شرکت آمریکایی Moderna گفت که درخواست مجوز اضطراری خود را ارائه می دهد کووید -19 واکسن در ایالات متحده و اروپا در روز دوشنبه ، پس از نتایج کامل تایید اثر بالا در 94.1 درصد است.

اخبار مورد انتظار در حالی است که ایالات متحده برای یک شارژ شکرگذاری فوق العاده شارژ می شود ویروس کرونا موج

بیش از 265000 آمریکایی بر اثر این بیماری جان خود را از دست داده اند و 93000 نفر در حال حاضر در بیمارستان بستری هستند.

مدیر عامل شرکت استفان بنسل گفت: “ما معتقدیم که واکسن ما ابزاری جدید و قدرتمند را ارائه می دهد که ممکن است روند این بیماری همه گیر را تغییر دهد و به جلوگیری از بیماری شدید ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ کمک کند.”

اگر سازمان غذا و داروی آمریکا موافق و بی خطر بودن آن باشد ، می توان از دو دوز اول دارو را در اواسط ماه دسامبر به آغوش میلیون ها آمریکایی تزریق کرد.

Pfizer دارویی آمریکایی و BioNTech آلمان هفته گذشته تقاضای تأییدیه های مشابه را داشتند و واکسن آنها کمی بعد از 10 دسامبر در ایالات متحده با نور سبز روشن می شود.

واکسن Moderna که با م withسسه ملی بهداشت ایالات متحده تولید شده است ، در یک کارآزمایی بالینی با بیش از 30،000 شرکت کننده در سراسر ایالات متحده در حال مطالعه است.

تجزیه و تحلیل موقت اعلام شده در اوایل ماه جاری بر اساس 95 بیمار مبتلا به بیماری بود کووید -19 .

تجزیه و تحلیل نهایی بر اساس 196 مورد انجام شد که 185 مورد در گروهی مشاهده شد که دارونما در مقابل 11 نفر دریافت کرده بودند.

30 نفر موارد شدید داشتند – همه آنها در گروه دارونما بودند – که شامل یک نفر نیز بود.

به گفته این شرکت ، به طور قابل توجهی ، اثر از نظر سن ، نژاد ، قومیت و جنسیت یکسان بود.

196 کووید -19 موارد شامل 33 بزرگسال بالای 65 سال و 42 شرکت کننده بود که از جوامع مختلف (از جمله 29 اسپانیایی تبار ، شش سیاه پوست ، چهار آمریکایی آسیایی آمریکایی و سه شرکت کننده چند نژادی) شناسایی شدند.

واکسن به طور کلی خوب تحمل شد ، با شایعترین عوارض جانبی شامل درد در محل تزریق ، خستگی ، درد عضلانی ، درد مفصل ، سردرد و قرمزی در محل.

این موارد پس از دوز دوم در گروه واکسینه شده ، بر تعداد و شدت آنها افزوده شد.

بیانیه مطبوعاتی شامل این عبارت بود: “هیچ نگرانی جدی درباره ایمنی توسط شرکت شناسایی نشده است” – اما صراحتا نگفت که آیا نگرانی های جدی قبلاً پرچم گذاری شده اند یا خیر.

استقبال از نتایج

کارشناسان خارج از نتایج جدید ، به ویژه عدم وجود نتایج جدی استقبال کردند کووید -19 موارد در گروه واکسن.

پنی وارد ، استاد مدعو پزشکی دارویی در کالج کینگ لندن ، گفت: “پیش بینی می شود پیشگیری از بیماری شدید و بستری شدن در بیمارستان فشار قابل توجهی را بر خدمات بهداشتی بیش از حد کاهش دهد ، به شرطی که بتوان نسبتاً کافی از جمعیت پرخطر را واکسینه کرد.”

هر دو واکسن Moderna و Pfizer بر اساس فناوری جدیدی ساخته شده اند که با استفاده از mRNA (اسید ریبونوکلئیک پیام رسان) مواد ژنتیکی را به بدن می رساند که باعث می شود سلولهای انسان پروتئینی از ویروس ایجاد کنند.

این سیستم ایمنی را آموزش می دهد تا در صورت برخورد با SARS-CoV-2 آماده حمله باشد.

اما واکسن Moderna را می توان در مدت طولانی در دمای -20 درجه سانتیگراد (-4 درجه فارنهایت) نگهداری کرد در حالی که Pfizer به 70- درجه سانتیگراد (-94 درجه فارنهایت) نیاز دارد.

مدرنا گفت که انتظار می رود تا پایان سال تقریباً 20 میلیون دوز واکسن به نام mRNA-1273 در ایالات متحده در دسترس باشد.

همچنین انتظار می رود 500 میلیون تا 1 میلیارد دوز در سطح جهانی در سال 2021 تولید شود.

آنتونی فاوچی ، دانشمند برجسته آمریکایی روز یکشنبه نسبت به “افزایش موج” هشدار داد کووید -19 موارد پس از مسافرت و معاشرت میلیون ها آمریکایی در تعطیلات شکرگذاری.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.