Nitish Kumar برای بازگشت به عنوان Bihar CM دوباره سوگند فردا در میان تعلیق نسبت به پست معاون

نام نیتیش در 1 اعلام شد ، آنی مارگ ، محل اقامت رسمی وزیر ارشد توسط وزیر دفاع راجنات سینگ ، که از دهلی به عنوان “ناظر” BJP اعزام شده بود

Nitish Kumar برای بازگشت به عنوان Bihar CM دوباره  سوگند فردا در میان تعلیق نسبت به پست معاون

تصویر پرونده نیتیش کومار. ANI

NDA روز یکشنبه رئیس جمهور JD (U) Nitish Kumar را برای یک دوره دیگر به عنوان رئیس وزیر بهار انتخاب کرد حتی به دلیل تعلیق بیش از سرنوشت Sushil Kumar Modi.

سوشیل ، مورد اعتمادترین فرد وی در BJP ، بعنوان معاون نیتیش در بخش عمده ای از مسئولیت خود خدمت کرده است.

نام نیتیش در 1 اعلام شد ، آنی مارگ ، محل اقامت رسمی وزیر ارشد توسط وزیر دفاع راجنات سینگ که از دهلی به عنوان “ناظر” BJP اعزام شده بود ، که با بیشترین تعداد کرسی های NDA در مجمع بازگشته است انتخابات

بعداً راجنات به خبرنگاران گفت: “نیتیش كومار به اتفاق آرا به عنوان رهبر حزب قانونگذاری NDA انتخاب شد. MLA های ما Tarkishore Prasad و Renu Devi به ترتیب به عنوان رهبر و معاون حزب قانونگذار BJP انتخاب شدند”.

نیتیش ، که با فرماندار Phagu Chauhan به همراه رهبرانی مانند رئیس دولت BJP سانجی جیسوال برای طرح ادعای تشکیل دولت جدید ملاقات کرد ، گفت که این سوگند “فردا ، بین ساعت 4 تا 4.30 بعد از ظهر” برگزار می شود و به طور مختصر پاسخ داد ” در وقت مقتضی تصمیم گیری خواهد شد “وقتی از آنها خواسته شد که بعنوان اعضای کابینه ایالتی او سوگند یاد کنند.

راجنات ، رئیس جمهور سابق BJP ، که در بیشتر بازدیدهای یک روزه خود سوشیل او را همراهی می کرد ، پرسش هایی را در مورد اینکه معاون جدید CM است ، جست وجو کرد. راجنث در حالی که سوشیل نکات زیادی را درباره وقایع درون حزب بیان کرد ، گفت: “شما در یک زمان مناسب از این موضوع مطلع خواهید شد”.

رهبر ارشد BJP ، که یک کاربر مشتاق شبکه های اجتماعی است ، انتصاب خود را به عنوان معاون CM از دسته توییتر خود حذف کرد. او همچنین به Tarkishore Prasad و Renu Devi تبریک گفت و با یک توییت مرموز درباره آینده خود در BJP بیرون آمد.

“ممکن است تعداد کمی از BJP و RSS به همان اندازه که من در 40 سال فعالیت سیاسی ام انجام داده ام ، دریافت کرده باشند. من هر مسئولیتی را که در پیش روی من باشد را انجام می دهم. پس از همه ، هیچ کس نمی تواند پست من را بدزدد. یک کارگر حزب “، سوشیل در توییت گفت.

وزیر اتحادیه ، گیریراژ سینگ ، یکی از مخالفان نیتیش کومار در BJP و شناخته شده نیست که با سوشیل در بهترین حالت است ، با زبان به جواب گونه آمد. “احترام Sushil Kumar Modi ji ، شما یک رهبر هستید ، شما دفتر معاون CM را بر عهده داشتید و به عنوان یک رهبر BJP باقی خواهید ماند. یکی به دلیل پست بزرگ یا کوچک نمی شود.”

نام Tarkishore Prasad ، یک Vaishya که به نزدیکی Sushil Modi شناخته می شود ، و Renu Devi یک گروه عقب مانده بسیار عقب مانده (EBC) که قبلا معاون ملی حزب بود ، برای پست معاون CM دور می زدند هر چند که وجود دارد تایید رسمی نشده است

گمانه زنی ها در مورد پراساد در اواخر عصر هنگامی که وی به سمت دفتر رئیس وزیر در کنار دبیرکل ملی BJP در سمت مسئولیت ایالت Bhupendra Yadav و Devendra Fadnavis رئیس وزیر سابق ماهاراشترا که به عنوان مسئول حزب در انتخابات مجلس انتخاب شد ، حرکت کرد ، قویتر شد.

محل سکونت پراساد در کتیهار نیز مملو از غوغاهای “بدی زیمدری” (مسئولیت بزرگ) بود حتی وقتی خانواده ها مشغول روشن کردن شمع از راه جشن بودند. پراساد خودش از افشاگری خودداری کرد ، همانطور که در پاسخ به سوالات مداوم روزنامه نگاران گفت چیزی بیش از “من به هر ظرفیتی که حزبم از من بخواهد کار می کنم”.

همچنین گمانه زنی هایی وجود داشت مبنی بر اینکه Bihar ممکن است به عنوان دو معاون CM مانند همسایگان اوتار پرادش و پراساد و Renu Devi به عنوان یک گام در آن مسیر مطرح شود.

جایگزینی پیشنهادی سوشیل ، تحت عنوان “Chhota Modi” در محافل سیاسی بیهار ، اشاره ای شوخی به نام خانوادگی که با نخست وزیر نارندرا مودی مشترک دارد ، به عنوان پیشرو در برنامه های بلند پروازانه BJP در مورد گسترش پایگاه خود در بیهار ارزیابی می شود. ، جایی که کمانچه دوم را به رئیس JD (U) بازی کرده است.

همچنین فهمیده می شود که نیتیش در جلسه NDA از نظر تاکتیکی اظهار داشته است که او طرفدار “CM BJP” است ، اما “به دلیل اصرار” حزب زعفران با این کار موافقت می کند که دوباره کار را به عهده بگیرد.

رهبران BJP ، از جمله نخست وزیر نارندرا مودی ، با تأکید بر این نکته اظهار داشتند که Nitish به عنوان CM حفظ خواهد شد حتی اگر قدرت JD (U) او در نظرسنجی های مجلس کاهش یابد. گفته می شود که BJP نسبت به Nitish احتیاط کرده و نسبت به LJP پیراگ پاسوان که به سمت اتحاد بزرگ مخالفان گرایش پیدا می کند ، رنجیده است.

همچنین گمانه زنی هایی وجود دارد مبنی بر اینکه BJP که دارای 74 MLA در برابر فقط 43 JD (U) است ، احتمالاً بر داشتن سهم بیشتری در شورای وزیران پافشاری می کند و یکی از اعضای خود را به عنوان رئیس مجلس در اختیار دارد ، پستی که دارای از زمانی که بیش از یک و نیم دهه پیش حزب نیتیش را در اختیار داشت ، در حزب بود.

علاوه بر دو حزب مذکور ، NDA در بیهار شامل متحدان کوچکتر حزب Vikassheel Insaan (VIP) و Hindustani Awam Morcha (HAM) است. رئیس جمهور HAM ، جیتان رام منجی ، رئیس سابق وزیر ، خود را از پیوستن به وزارت جدید رد کرد و گفته می شود که برای پسرش سانتوش سومان که عضوی از شورای قانونگذاری است ، لابی می کند.

VIP در وضعیت خاصی قرار دارد زیرا گفته می شود که تمام چهار MLA آن کادر BJP هستند که بر روی نماد لباس های نوپا جنگیده اند ، در حالی که رئیس جمهور بنیانگذار حزب دو ساله Mukesh Sahni ، طراح صحنه سابق بالیوود ، خود در انتخابات از دست داده است .

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.