Nitish Kumar ممکن است به عنوان Bihar CM برگردد ، اما بعید است BJP اکنون کمانچه دوم را بازی کند

در حالی که واکنش ها در مورد انتخابات مجمع انتخاباتی بیهار که به سختی درگیر آن بود ، سرازیر شده است ، کسی که با کنجکاوی سکوت کرده است ، خود نیتیش کومار است

Nitish Kumar ممکن است به عنوان Bihar CM برگردد ، اما بعید است BJP اکنون کمانچه دوم را بازی کند

تصویر پرونده نیتیش کومار وزیر ارشد بهار. AP

نیتیش کومار قرار است برای چهارمین دوره متوالی وزیر ارشد بهار باشد. در حالی که واکنش های مختلفی از طیف سیاسی پس از آنکه اتحاد دموکراتیک ملی (NDA) در انتخابات مجمع بیهار ناخن به دست آورد ، از بین رفت ، نیتیش با کنجکاوی سکوت کرد.

در حالی که Nitish در حال حاضر چهره NDA پیروز باقی مانده است ، اما اکنون تاج خود را خاردارتر از همیشه پیدا خواهد کرد.

تعداد جاناتا دال (یونایتد) به میزان قابل توجهی از 71 کرسی در انتخابات 2015 به 43 کرسی کاهش یافته است. BJP ، با 74 کرسی ، اکنون بدون شک برادر بزرگ اتحاد است.

بیشتر اوضاع و احوال نیتیش را می توان به خساراتی وارد کرد که حزب لوک جانشکاتی شیراگ پاسوان به JD (U) وارد کرد. در حالی که LJP می توانست تنها یک کرسی را تأمین کند ، حزب فرصت های JD (U) را حداقل در 30 کرسی از بین برد.

س bigال بزرگی که اکنون باقی مانده این است که آیا BJP اظهارات قبلی خود مبنی بر اینکه نیتیش کومار وزیر ارشد است را احترام می گذارد فارغ از اینکه کدام یک از شرکای NDA کرسی کسب کند.

جایگاه BJP

در حال حاضر ، موضع رسمی BJP این است که رهبر آن در Bihar نیتیش کومار باقی بماند. به نقل از سوشیل کومار مودی معاون رئیس اداره بحار NDTV، “نیتیشجی همانطور که تعهد ما بود وزیر ارشد باقی خواهد ماند. هیچ سردرگمی در این مورد وجود ندارد.”

وی گفت که در یک انتخابات ، “برخی بیشتر و برخی کمتر پیروز می شوند” اما افزود که BJP و JD (U) “شرکای برابر” هستند.

به روزرسانی های مستقیم نتایج انتخابات بیهار را اینجا دنبال کنید

در واقع ، BJP می تواند دلیلی برای بزرگواری داشته باشد ، یا حداقل به نظر می رسد بزرگوار باشد ، در مورد JD (U). حزب به رهبری نیتیش کومار تنها متحد اصلی BJP به عنوان بخشی از NDA است ، و شیو سنا و آکالی دال از رأی دهندگان بسیار قدیمی اکنون راه های جدا شده را دارند. رشته شکست هایی که BJP در انتخابات اخیر ایالت با آن روبرو شده است نیز ممکن است آن را از خصومت متحد خود در حال حاضر منصرف کند.

حزب زعفران همچنین فراموش نخواهد کرد که پس از عبور شیو سنا برای پیوستن به کنگره NCP و کنگره ، علی رغم بزرگترین حزب ، چگونه قدرت خود را در ماهاراشترا از دست داد. با این حال ، یک تفاوت اساسی بین ماهاراشترا و بیهار این است که ماهاگاتبندان در Texashwi Yadav ، دارای یک رهبر با آرزوهای قدرتمندانه رئیس وزیر است.

علاوه بر این ، حتی اگر Nitish تصمیم بگیرد به Mahagathbandhan عبور کند ، JD (U) از الان چشم اندازهای درخشانی در این ایالت ندارد. BJP اکنون بیش از هر زمان دیگری در بیهار قدرتمندتر است و هنگامی که نیتیش 69 ساله از سیاست بازنشسته شد ، حزب منطقه ای بدون هیچ رهبر برجسته ای با قامت قابل مقایسه باقی خواهد ماند. به عنوان یک مقاله در چاپ یادداشت ها ، بانک رأی Nitish از طبقات بسیار عقب مانده (EBC) و دالیت های غیرپاسوان اکنون در حال حرکت به سمت BJP هستند ، به همین دلیل حزب احتمالاً فقط رشد بیشتری خواهد داشت.

این ممکن است همان چیزی باشد که برخی از رهبران BJP بیهار مانند رئیس SC Morcha ، اجیت کومار چوداری را تحریک کرده است تا بگوید که اکنون زمان رئیس وزیر BJP در ایالت است ، با وجود موضع رسمی حزب.

ردپای کوچک JD (U)

در حالی که نیتیش کومار ممکن است برای هفتمین بار به عنوان وزیر ارشد سوگند یاد کند ، واضح است که وی ریاست یک امپراتوری رو به کاهش را بر عهده دارد. تعداد JD (U) از 71 در سال 2015 به 43 کرسی در سال 2020 کاهش یافته است ، و به نظر نمی رسد این حزب نقشه راهی مشخص درباره آینده خود پس از خروج نیتیش از سیاست داشته باشد.

در واقع ، گزارش شده است که رئیس JD (U) در یک گردهمایی اخیر نظرسنجی گفته است که این آخرین انتخابات وی خواهد بود. بعدا منابع نزدیک به وی ادعا کردند که منظور وی این است که آخرین جلسه انتخابات است ، همانطور که توسط گزارش شده است NDTV. با این وجود ، این اظهارات به گمانه زنی ها در مورد روند آینده زندگی حرفه ای او و به طور گسترده ای ، سرنوشت حزبش دامن زد.

طبق مقاله ای در هند امروز، از جمله احتمالات نیتیش می تواند جایگاه در دولت اتحادیه یا پست فرماندار یک کشور باشد. این مقاله می افزاید ، با توجه به عملکرد BJP در انتخابات اخیراً خاتمه یافته ، مطمئنا BJP نامزد اصلی وزیر خود را در انتخابات بعدی مجلس در سال 2025 خواهد داشت.

حتی قبل از انتخابات مجمع سال 2020 ، BJP عملکرد بهتری نسبت به JD (U) داشت ، اگرچه عدم وجود یک نامزد قدرتمند ارشد وزیر مانع پیشرفت آن در سطح ایالت شد. در انتخابات لوک سبها در سال 2019 ، BJP تمام 17 کرسی خود را به دست آورد ، در حالی که JD (U) 16 کرسی را به دست آورد. BJP همچنین در مقایسه با 21.8 درصد JD (U) سهم بالاتری با 23.58 درصد داشت.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.