OpenAI برنامه رایگان ChatGPT را برای iOS، نسخه اندروید به زودی راه اندازی می کند

هوش مصنوعی در دسترس شماست: OpenAI برنامه رایگان ChatGPT را برای iOS راه اندازی می کند، نسخه اندروید به زودی ارائه می شود

OpenAI، سازندگان ChatGPT اکنون یک برنامه رایگان برای iOS راه اندازی کرده است که به کاربران امکان می دهد راحت تر به چت ربات هوش مصنوعی دسترسی داشته باشند. این برنامه در حال حاضر برای کاربران آیفون و آیپد در ایالات متحده در دسترس است، اما به زودی به سایر مناطق و برای اکوسیستم اندروید گسترش خواهد یافت.

OpenAI یک برنامه iOS و iPadOS را برای ChatGPT معرفی کرده است و به کاربران اطمینان داده است که نسخه اندروید به زودی در دسترس خواهد بود. استفاده از این برنامه رایگان است، امکان همگام‌سازی تاریخچه چت با وب را فراهم می‌کند و ورودی صوتی را که توسط مدل تشخیص گفتار منبع باز OpenAI، Whisper تسهیل می‌شود، ترکیب می‌کند.

هم با آیفون و هم با آیپد سازگار است و از اپ استور قابل دانلود است. در ابتدا، OpenAI این برنامه را در ایالات متحده منتشر می کند و قصد دارد در هفته های آینده در دسترس بودن آن را در سایر کشورها نیز گسترش دهد.

انتشار غافلگیر کننده
انتشار این اپلیکیشن موبایل غافلگیرکننده است، زیرا OpenAI قبلاً به توسعه آن اشاره ای نکرده بود. با این حال، با توجه به محبوبیت بسیار زیاد ChatGPT، این یک حرکت منطقی است.

مقالات مرتبط

هوش مصنوعی

سم آلتمن خطاب به قانونگذاران آمریکایی گفت: هوش مصنوعی می تواند به طرز وحشتناکی اشتباه کند و بشریت را نابود کند، باید تنظیم شود

هوش مصنوعی

کاخ سفید از طرح خود برای سرکوب هوش مصنوعی، معاون آمریکایی کامالا هریس به عنوان رهبری گروه ضربت، رونمایی کرد

چت ربات هوش مصنوعی در نوامبر گذشته راه اندازی شد و در مدت کوتاهی مورد استفاده گسترده قرار گرفت. در حالی که برآوردهای خارجی نشان می دهد که این برنامه تا ژانویه حدود 100 میلیون کاربر را جذب کرده است، OpenAI این اعداد را به طور رسمی تأیید نکرده است.

راه اندازی این برنامه با توجه به رویکرد تا حدی نامشخص OpenAI برای موقعیت یابی ChatGPT در بازار قابل توجه است. اگرچه ربات چت در ابتدا به عنوان یک آزمایش معرفی شد، اما به سرعت یک پایگاه مصرف کننده پیدا کرد که از آن برای اهداف مختلف، از عدم صداقت دانشگاهی گرفته تا برنامه های تجاری، استفاده می کند.

در ماه فوریه، OpenAI اشتراک ممتازی به نام ChatGPT Plus را معرفی کرد که به مشترکین دسترسی اولویت‌بندی و پاسخ‌های ایجاد شده با استفاده از پیشرفته‌ترین مدل زبان شرکت، GPT-4 را ارائه می‌دهد. هزینه اشتراک 20 دلار در ماه است.

چه اتفاقی برای هوش مصنوعی بینگ مجهز به GPT-4 می افتد؟
تا به حال، راحت‌ترین روش برای دسترسی به مدل‌های زبان OpenAI در دستگاه‌های تلفن همراه از طریق برنامه Bing مایکروسافت بود که دسترسی به ربات چت آنها را با GPT-4 فراهم می‌کرد.

با این حال، انتظار می رود که معرفی یک برنامه رسمی ChatGPT برخی از کاربران را از مایکروسافت دور کند. مایکروسافت از دسترسی به چت بات خود به عنوان ابزاری برای جذب کاربران به Bing و Edge استفاده کرده است.

آیا برنامه های کلاهبرداری ChatGPT از بین خواهند رفت؟
با راه اندازی یک برنامه رسمی ChatGPT، امید است که مردم دیگر تمایلی به ثبت نام برای برنامه های هرزنامه و جعلی متعددی که به دروغ ادعا می کنند دسترسی به ربات چت را در سیستم عامل های تلفن همراه دارند، نخواهند داشت.

با این وجود، ChatGPT در موبایل با چالش‌های مشابهی مانند وب مواجه است. این چالش ها شامل تمایل ربات به تولید مطمئن اطلاعات ساختگی و نگرانی های مربوط به حریم خصوصی است. OpenAI اخیراً به کاربران این امکان را داده است که مکالمات را خصوصی نگه دارند، اما صفحه اصلی برنامه همچنان کاربران را از اشتراک‌گذاری «اطلاعات حساس» در برنامه هشدار می‌دهد.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام