Paetongtarn Shinawatra، مادر جدید و پسر سیاسی که احتمالاً نخست وزیر بعدی تایلند خواهد شد، کیست؟

Paetongtarn ‘Ung-Ing’ Shinawatra یک چهره شناخته شده در تایلند است. کوچکترین دختر نخست وزیر سابق تاکسین شیناواترا مورد علاقه بسیاری برای رهبری کشور است. تایلند برای انتخاب دولت جدید در 14 مه پای صندوق های رای می رود.

هفته گذشته، Paetongtarn در حالی که پسر تازه متولد شده خود را در مقابل رسانه ها در بیمارستانی در بانکوک معرفی کرد، اعلام کرد که آماده حضور مجدد در مسیر کمپین است. او گفت: “من معتقدم چیزهای خوب با بچه ها همراه می شود.” آسوشیتدپرس (AP). “من معتقدم که کودکان قدرت مخفی من برای کار و زندگی روزمره هستند.”

Paetongtarn Shinawatra کیست، شانس او ​​چقدر است و اگر حزب او اکثریت را به دست آورد چه اتفاقی می افتد؟ توضیح می دهیم.

مقالات مرتبط

تایلند

انتخابات تایلند: چرا اکنون یا هرگز برای شیناواتراها است؟

تایلند

“قاتل سریالی” تایلندی سارارات رنگسیووتاپورن، متهم به قتل مردم با سیانور کیست؟

یک جوانه سیاسی

او در دانشگاه محافظه کار چولالانگکورن بانکوک تحصیل می کرد که پدرش در سال 2006 در یک کودتای نظامی از قدرت برکنار شد.

خواهر تاکسین، یینگلاک – عمه پائونگ تارن – در سال 2011 با پیروزی قاطع، اولین نخست وزیر زن تایلند شد. با این حال، او همچنین توسط دادگاه رد صلاحیت شد و با کودتای دیگری در سال 2014 به دستور فرمانده وقت ارتش پرایوت چان اوچا از قدرت برکنار شد. AP

پرایوت در حال حاضر نخست وزیر تایلند است و به دنبال انتخاب مجدد با حزب ملل متحد تایلند است.

نوزادی که به دنیا آمد او اکنون قصد دارد نقش نخست وزیر تایلند را که Paetongtarn Shinawatra است بازی کند.
تاکسین شیناواترا در سال 2006 در یک کودتای نظامی از قدرت برکنار شد.

یینگلاک و تاکسین هر دو در تبعید زندگی می کنند.

در حال حاضر، Paetongtarn یکی از سه نامزد نخست وزیری حزب اپوزیسیون Pheu Thai، همراه با سرمایه دار سرمایه دار Srettha Thavisin و وزیر دادگستری سابق Chaikasem Nitisiri است.

این زن 36 ساله فراموش نمی کند که به حامیان خود کودتاهای نظامی را یادآوری کند که اعضای خانواده اش را از قدرت برکنار کرد.

پائونگ‌ترن، که در آن زمان هشت ماهه باردار بود، در یک گردهمایی مبارزاتی در ماه آوریل گفت: «شما احتمالاً به یاد دارید که چگونه قدرت ما توسط کودتا ربوده شد.

کودتا به همه آسیب رسانده بود. هیچ کدام از ما دیگر آن را نمی خواهیم، ​​درست است؟ هیچ کدام از ما دیگر کودتا نمی خواهیم، ​​درست است؟» او خواسته بود، همانطور که در روزنامه گاردین.

سومین فرزند تاکسین – پلیس سابق و میلیاردر مخابراتی – و همسرش پوتجامان داماپونگ، پائونگ‌ترن در بانکوک بزرگ شد.

او برای دریافت مدرک کارشناسی ارشد در مدیریت هتل بین المللی در دانشگاه ساری به انگلستان رفت. بعداً برای تجارت خانوادگی مشغول به کار شد.

مطابق با روزنامه گاردینپائونگ‌ترن در جوانی در معرض سیاست قرار گرفت و زمانی که پدرش وزیر خارجه شد، اغلب همراهی می‌کرد.

او همچنین در زمان نخست وزیری تاکسین در مراسم رسمی همراه با او دیده می شد.

تیتینان پونگسودیراک، دانشمند علوم سیاسی تایلندی از دانشگاه چولالانگکورن، گفت: «او بسیار برجسته بود و اغلب با او دیده می شد. CNN. او اظهار داشت: «پائونگ‌ترن غرایز سیاسی تاکسین را دارد و او به عنوان کوچک‌ترین دخترش چیزهای زیادی برای او پیش می‌آید.

همچنین بخوانید: چرا علف هرز در مرکز انتخابات عمومی تایلند قرار گرفته است؟

پیشتاز در نظرسنجی ها

بسیاری از نظرسنجی‌ها به پائونگ‌ترن برتری نسبت به رقبای خود داده‌اند تا جوان‌ترین نخست‌وزیر تایلند شود. همچنین انتظار می‌رود حزب Pheu Thai او در انتخابات عملکرد قوی داشته باشد.

یک نظرسنجی پیش از انتخابات که توسط مؤسسه ملی توسعه (NIDA) انجام شد، نشان داد که او محبوب‌ترین گزینه برای نخست‌وزیری بود و «بیش از دوبرابر حمایت» مخالفانش – پرایوت و پیتا لیمجارونرات از حزب پیشرو، به عنوان نخست‌وزیر محبوب‌ترین گزینه بود. در هر یک CNN گزارش در ماه آوریل

یک نظرسنجی سراسری در 3 مه از 2500 نفر که توسط NIDA انجام شد نشان داد که پیتا با 35.4 درصد آرا پیشتاز شده است، در حالی که 29.2 درصد Paetongtarn را ترجیح می دهند. رویترز

ترمساک چالرمپالانوپاپ، یکی از اعضای مهمان، «پائونگ‌تارن به دلیل اینکه دختر تاکسین است، حمایت مردمی و توجه رسانه‌های زیادی را به خود جلب کرده است… اما باید به این نکته نیز اشاره کرد که او در حضورهای عمومی اخیر در مورد پدرش صحبت نکرده است». هماهنگ کننده موقت برنامه مطالعات تایلند در موسسه تحقیقاتی ISEAS-Yusof Ishak، گفت: CNN در اوایل آوریل

وی افزود: «کار سخت او علیرغم دوران بارداری، تحسین و همدردی عمومی را به دنبال دارد. اما هنوز مشخص نیست که آیا خانواده مایلند رفاه او را برای نخست‌وزیر شیناواترا به خطر بیندازند.

نوزادی که به دنیا آمد او اکنون قصد دارد نقش نخست وزیر تایلند را که Paetongtarn Shinawatra است بازی کند.
Paetongtarn Shinawatra نسبت به رقبای خود برتری دارد و جوانترین نخست وزیر تایلند می شود. عکس فایل رویترز

فیو تای همچنین در تایلند که از زمان کودتای ارتش در سال 2006 تحت تأثیر آشفتگی سیاسی قرار گرفته است، از محبوبیت برخوردار است.

Siripan Nogsuan Sawasdee، دانشمند علوم سیاسی در Chulalongkorn، «سال‌های زیادی است که هیچ نیروی سیاسی دیگری نتوانسته است جایگزینی برای Pheu Thai، از نظر سیاست پیشنهادی، از نظر کاریزما، توانایی برقراری ارتباط مستقیم با مردم ارائه دهد». دانشگاه، گفت بی بی سی.

و از آنجایی که آخرین کودتا منجر به دو دولت تحت حمایت ارتش شد که در عملکرد اقتصادی و مقابله با همه‌گیری کووید به‌شدت شکست خوردند، محبوبیت حریف اصلی آن Pheu Thai همچنان بالاست.

آیا پیروزی در انتخابات کافی است؟

در سیاست تایلند، نه.

احزاب مرتبط با تاکسین از سال 2001 تاکنون بیشترین کرسی ها را در هر انتخابات به دست آورده اند.

حتی اگر فیو تای سهم شیری از کرسی های مجلس نمایندگان را به خود اختصاص دهد، باید آرای کافی در مجلس سنا را به دست آورد که 250 عضو غیرمنتخب آن توسط حکومت نظامی که در سال 2014 قدرت را به دست گرفت، منصوب شدند.

حزب حرکت رو به جلو، به رهبری تاجر پیتا، با وعده اصلاحات جسورانه خود در ارتش و سلطنت، رای دهندگان، به ویژه رای دهندگان جوان تر را جذب کرده است. AP

تحلیلگران پیش بینی می کنند که این حزب می تواند “تغییر دهنده بازی” در این انتخابات باشد CNN.

بر اساس AP گزارش، برای Pheu Thai سخت است که آرای سنا را که به اتفاق آرا از Prayuth در سال 2019 حمایت می کنند، به دست آورد.

این گزارش می افزاید: Pheu Thai می تواند با توجه به دشمنی مشترک آنها با حکومت نظامی، با Move Forward اتحاد ایجاد کند، اما درخواست دومی برای اصلاح سلطنت ممکن است احزاب دیگر را از بین ببرد.

تاکسین یک شخصیت بسیار محبوب اما تفرقه‌انگیز در تایلند بود. یکی دیگر از شیناواترا به عنوان رهبر نیز ممکن است برخی از مردم کشور، به ویژه محافظه کاران را آزار دهد.

پراجاک کنکراتی، دانشمند علوم سیاسی از دانشگاه تاماسات بانکوک، گفت: «بسیاری از مردم آنها را دوست دارند، اما شما تعداد زیادی محافظه کار دارید که مخالف تاکسین و خانواده او هستند. AP. بنابراین این واقعیت که او دخترش را برای نامزدی انتخاب کرد، ممکن است بسیاری از محافظه‌کاران را خشمگین کند و دوباره احساسات محافظه‌کاران را برانگیزد.»

و سپس در صورت شکست پرایوت، نگرانی از کودتای دیگری با حمایت نظامی وجود دارد که کاملا محتمل است.

با این حال، Paetongtarn نگرانی های یک کودتا را رد کرده است.

من کسی نیستم که کودتا یا هر چیز دیگری را اختراع کرد، اما در واقع، من بسیار امیدوار هستم که این کودتا دوباره تکرار نشود و معتقدم که تکرار کودتا بسیار سخت تر خواهد بود. او گفت، مطابق با AP

با ورودی های آژانس ها

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام