Parameshwara هشدار می دهد که اگر یک دالیت معاون CM نشود، برای کنگره دردسر ایجاد می کند

Parameshwara هشدار می دهد که اگر یک دالیت معاون CM نشود، برای کنگره دردسر ایجاد می کند

پس از اینکه کنگره اعلام کرد سیددارامایا وزیر ارشد بعدی کارناتاکا و دی کی شیواکومار تنها معاون او خواهد بود، جی پارامشوارا، رهبر ارشد کنگره، روز پنجشنبه به رهبری مرکزی حزب هشدار داد که اگر یک پست معاون وزیر به یک دالیت داده نشود، این پست وجود دارد. واکنش نامطلوب باشد و برای حزب دردسر ایجاد کند.

پارامشوارا، یک دالیت، معاون وزیر در طول دولت ائتلافی کنگره-JD(S) به رهبری HD Kumaraswamy بود. او همچنین طولانی‌ترین رئیس کمیته کنگره کارناتاکا پرادش (هشت سال) بود.

پارامشوارا در پاسخ به سوالی در مورد اینکه گفته می شود شیواکومار برای رهبری شرط گذاشته است که او باید تنها DCM باشد، گفت: «آنچه او گفته ممکن است از دیدگاه شیواکومار درست باشد، اما دیدگاه فرماندهی عالی باید متفاوت باشد. فرماندهی عالی باید تصمیم بگیرد، ما از آنها (فرماندهی عالی) انتظار داریم…”

مقالات مرتبط

شیواکومار امروز برای مذاکرات بعدی رئیس جمهور کارناتاکا به دهلی می‌رود، می‌گوید تحت رهبری من، کنگره 135 کرسی به دست آورد.

DK

DK Shivakumar یا Siddaramaiah؟ انتخاب CM ها معضل جدیدی برای کنگره نیست

وی در مورد اینکه آیا با ندادن پست DCM به جامعه در حق دالیت ها ظلم شده است، گفت که مردم به ویژه جامعه دالیت انتظارات زیادی دارند.

با درک این انتظارات، رهبری ما باید تصمیم بگیرد. اگر این اتفاق نیفتد طبیعتا واکنش هایی برای آن وجود خواهد داشت. نیازی به گفتن من نیست. به جای اینکه بعدا متوجه شوند، اگر الان درستش کنند بهتر است. در غیر این صورت ممکن است برای طرف مشکل ایجاد کند. من می خواهم به آنها بگویم که آن را درک کنند، “پارامشوارا گفت.

او گفت که برای هر دو پست CM و DCM مشتاق بود. وی گفت: «من هم رئیس‌وزیر و هم معاون وزیر بودم، اما اکنون باید به تصمیم فرماندهی عالی پایبند باشیم، پس ببینیم در روزهای آینده چه خواهند کرد. در حال حاضر آنها در مورد این دو اطلاعیه داده اند، باید منتظر ماند و دید که آنها در طول توسعه کابینه چگونه عدالت را اجرا می کنند.

وی در گفتگو با خبرنگاران گفت: فرماندهی عالی CM و DCM را اعلام کرده است. سیددارامایا برای دومین بار از حزب ما رئیس جمهور می شود، ما انتظار داریم که او مدیریت خوبی را ارائه دهد. انتظارات مردم از ما زیاد است، زیرا وعده مدیریت خوب در مانیفست ما داده شده است. من از این تصمیم استقبال می‌کنم و از آنها انتظار دارم که همه ما را در ارائه یک مدیریت خوب به خود جلب کنند.»

در انتخابات 10 مه برای مجمع 224 عضوی، کنگره با کسب 135 کرسی به پیروزی قاطعی دست یافت، در حالی که حزب حاکم BJP و نخست وزیر سابق اچ دی دیو گودا به رهبری جاناتا دال (سکولار) به ترتیب 66 و 19 کرسی را به دست آوردند.

(با ورودی های PTI)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام