PEMRA زمان پخش را برای متخلفان 9 می محدود می کند

پاکستان: PEMRA زمان پخش را برای متخلفان 9 می ممنوع می کند

نخست وزیر پاکستان شهباز شریف

سازمان دیده بان رسانه های الکترونیکی این کشور به شبکه های تلویزیونی ماهواره ای در سراسر پاکستان گفته است که “نفرت آفرینان، عاملان و تسهیل کنندگان آنها” را تحریم کنند.

به گزارش گروه بین‌الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری رویترز، یک گزارش رسانه ای روز پنجشنبه اعلام کرد که سازمان تنظیم مقررات رسانه های الکترونیکی پاکستان (PEMRA) به شبکه های تلویزیونی توصیه کرده است که از دادن وقت پخش به “متعصبان” یک حزب سیاسی پس از حادثه 9 مه خودداری کنند.

در اطلاعیه‌ای که روز چهارشنبه منتشر شد، PEMRA به همه دارندگان مجوز کانال‌های تلویزیونی ماهواره‌ای دستور داد که «هوشیار باشند و هر گونه نفرت‌ساز، مرتکبان و تسهیل‌کننده‌های آن‌ها را سهوا تبلیغ نکنند.

پس از دستگیری خان رئیس حزب تحریک انصاف پاکستان توسط تکاوران شبه نظامی در اسلام آباد، اعتراضات خشونت آمیزی در 9 می در بسیاری از شهرهای کشور آغاز شد.

کارگران حزب خان بیش از 20 تأسیسات نظامی و ساختمان های دولتی از جمله خانه فرماندهی سپاه لاهور، پایگاه هوایی میانوالی و ساختمان آی اس آی در فیصل آباد را تخریب کردند.

اوباش همچنین برای اولین بار به مقر ارتش (GHQ) در راولپندی حمله کردند. خان بعداً با قرار وثیقه آزاد شد.

در این اطلاعیه با اشاره به وقایع روز سیاه در 9 اردیبهشت آمده است که متعصبان [a] به گزارش ژئو نیوز، حزب سیاسی» به اموال دولتی و عمومی حمله کرد، زندگی بیگناهان را به خطر انداخت، و برای تضعیف کشور و نهادهای دولتی که یک روند وحشتناک است، مبارزه با دولت را تبلیغ کرد.

«در حالی که قانون اساسی حق آزادی بیان را برای شهروندان تضمین می کند، استثناهایی برای این حق وجود دارد. ایجاد تعادل بین حفاظت از آزادی بیان و حفظ نظم عمومی بسیار مهم است.

در این گزارش آمده است که PEMRA با تاکید بر اینکه وحدت ملی باید ترویج شود، دستور داد که افراد نفرت پراکن سیاه شوند و نباید در تلویزیون تبلیغ شوند و محتوای خشونت آمیز و تبعیض آمیز نباید پخش شود.

این اطلاعیه به همه دارندگان مجوز دستور داد تا به آن پایبند باشند [the] مفاد قوانین PEMRA و دستورات محاکم مافوق با خودداری از ارائه وقت پخش خود به افرادی که سخنان نفرت انگیز را تبلیغ می کنند و احساسات عمومی را علیه فدراسیون و نهادهای دولتی تحریک می کنند.

«دارنده مجوز باید اطمینان حاصل کند که در هیچ برنامه یا تبلیغاتی که به منافع حاکمیت و یکپارچگی پاکستان، ایدئولوژی پاکستان، امنیت، روابط دوستانه با کشورهای خارجی، نظم عمومی لطمه می زند یا ممکن است تحقیر شود، وجود نداشته باشد. در این اطلاعیه آمده است: دادگاه، افترا یا تحریک به جرم یا بدنام کردن نهادهای دولتی از جمله نیروهای مسلح.

هیچ دارنده مجوز نباید هیچ برنامه زنده ای را پخش کند مگر اینکه مکانیزم تأخیر مؤثری برای اطمینان از نظارت مؤثر و کنترل تحریریه مطابق با این آیین نامه ایجاد شده باشد.»

(با ورودی های PTI)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام