PLA نشان می دهد که چین و ایالات متحده درگیر بن بست نظامی در نزدیکی هنگ کنگ شده بودند

PLA نشان می دهد که چین و ایالات متحده درگیر بن بست نظامی در نزدیکی هنگ کنگ شده بودند

بر اساس این گزارش، PLA که در حال انجام یک رزمایش دریایی در همان نزدیکی بود، به سرعت یک نیروی متقابل را اعزام کرد که تعداد و ترکیب آنها هنوز مشخص نیست.

ارتش آزادیبخش خلق (PLA) برای اولین بار فاش کرد که در اوایل سال 2021، چین و ایالات متحده درگیر یک درگیری نظامی شدید بودند که آنها را تا 150 کیلومتری هنگ کنگ نزدیک کرد. برای جلوگیری از دستیابی پکن به سونارهای شناور خود، ایالات متحده مجبور شد آنها را نابود کند.

بر اساس گزارش تیمی از دانشمندان نظامی چین، یک روز قبل از وقوع شورش‌های مرگبار در ساختمان کنگره در واشنگتن در 6 ژانویه 2021، سه هواپیمای نظامی آمریکا شکار یک زیردریایی را در نزدیکی خط ساحلی چین آغاز کرده بودند. .

این اطلاعات در اولین گزارش در دسترس عموم در مورد این رویداد در 5 ژانویه فاش شده است که در آن یک هواپیمای ضد زیردریایی در فاصله 150 کیلومتری (93 مایلی) از هنگ کنگ پرواز کرد.

مقالات مرتبط

PLA

کشتی های جنگی PLA در نزدیکی ژاپن در میان تنش با چین مشاهده شدند

PLA

چین قدرت نظامی خود را به نمایش می گذارد، کشتی های جنگی PLA را برای مانورهای شلیک به غرب اقیانوس آرام می فرستد

بر اساس این گزارش، PLA که در حال انجام یک رزمایش دریایی در همان نزدیکی بود، به سرعت یک نیروی متقابل را اعزام کرد که تعداد و ترکیب آنها هنوز مشخص نیست.

بر اساس این ادعا که در 25 آوریل توسط مجله چینی زبان Shipboard Electronic Countermeasures منتشر شد، این دو سرباز به قدری نزدیک بودند که ارتش آمریکا سونارهای شناور خود را “خود تخریب” کرد تا تجهیزات ظریف را از دست چین دور نگه دارد. .

این تیم ادعا کرد که فعالیت های ایالات متحده یک تهدید جدی برای امنیت ملی چین است و توسط لیو دانگ کینگ از واحد PLA 95510 رهبری می شد.

در این مطالعه آمده است: «در زمان جنگ، این می‌تواند تهدیدی مضر برای زیردریایی‌های ما باشد که مأموریت‌های حیاتی را انجام می‌دهند.

جزایر دونگشا که با نام جزایر پراتاس نیز شناخته می‌شوند، مجموعه‌ای از صخره‌های مرجانی و صخره‌ای هستند که تحت حاکمیت تایوان هستند. داستان ادعا می کند که هواپیماهای جاسوسی ایالات متحده حسگرهایی را در آب های نزدیک به این جزایر کار گذاشته اند.
این اپیزود مخاطره آمیز بود زیرا پکن، که تایوان را یک مستعمره مرتد می بیند که در صورت لزوم باید به زور تحت حاکمیت سرزمین اصلی قرار گیرد، می تواند هر گونه حمایتی که از حکومت تایپه بر جزایر در نظر گرفته شود، به شدت تحریک آمیز تلقی کند.

تنها تایپه و پکن مدعی جزایر دونگشا هستند، برخلاف سایر جزایر مورد مناقشه در دریای چین جنوبی که در آن ایالات متحده برای مقابله با آنچه که ادعاهای نامتناسب چین می‌داند، عملیات آزادی ناوبری را انجام می‌دهد.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام