PLA چین در سومین روز از رزمایش نظامی تایوان را “مهر” کرد

PLA چین در سومین روز از رزمایش نظامی تایوان را

ارتش آزادیبخش خلق چین مدعی شد که جنگ‌های جنگی شامل «بستن» تایوان پس از دو روز مانور شبیه‌سازی حملات هدفمند به جزیره و محاصره آن است.

پکن: در سومین روز از بازی‌های جنگی پیرامون جزیره خودگردان، چین «بستن» تایوان را شبیه‌سازی کرد در حالی که ایالات متحده یک ناوشکن دریایی را به عنوان نمایش قدرت به آب‌های پکن فرستاد.

چین تمرینات را در پاسخ به تسای اینگ ون، رئیس جمهور تایوان که هفته گذشته از کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا بازدید کرد، ملاقاتی که هشدار داده بود پاسخی وحشیانه به دنبال خواهد داشت.

ارتش آزادیبخش خلق چین مدعی شد که این جنگ‌ها شامل «بستن» تایوان پس از دو روز مانور بود که حملات هدفمند به جزیره و محاصره آن را شبیه‌سازی می‌کرد.

به گفته ارتش، یکی از دو ناو هواپیمابر چین “در تمرین امروز شرکت کرده است.”
ناوشکن یو اس اس میلیوس، یک ناوشکن موشک هدایت شونده، روز دوشنبه از طریق مناطق مورد مناقشه دریای چین جنوبی اعزام شد. ایالات متحده قبلاً از چین خواسته بود که محتاطانه عمل کند.

نیروی دریایی ایالات متحده در بیانیه ای اعلام کرد: «این عملیات آزادی ناوبری حقوق، آزادی ها و استفاده قانونی از دریا را حفظ می کند.

این کشتی نزدیک به جزایر اسپراتلی سفر کرده بود، که مجمع الجزایری است که چین، تایوان، فیلیپین، ویتنام، مالزی و برونئی همگی آن را متعلق به خود می دانند. 800 مایل یا تقریباً 1300 کیلومتر آن را از تایوان جدا می کند.

چین پس از اعزام میلیوس به خارج خشمگین تر شد و چین را به “دخالت غیرقانونی” به آب های سرزمینی خود متهم کرد.

لین که کیانگ، آشپز 60 ساله ای که در جزیره بیگان در مجمع الجزایر ماتسو تایوان زندگی می کند، که از سرزمین اصلی چین قابل مشاهده است، به خبرگزاری فرانسه گفت که او فقط خواهان درگیری نیست.

لین گفت: «ما، مردم عادی، فقط می‌خواهیم زندگی صلح‌آمیز و باثباتی داشته باشیم.
«اگر جنگی رخ دهد، حالا که موشک‌های آن‌ها بسیار پیشرفته هستند، هیچ راهی وجود ندارد که طرف ما بتواند مقاومت کند. این طرف با خاک یکسان خواهد شد.»

طی یک جنگ داخلی که در سال 1949 پایان یافت، چین و تایوان تقسیم شدند. چین وعده داده است که روزی تایوان را ضمیمه خاک خود خواهد کرد و آن را بخشی از خاک خود می داند.

ایالات متحده عمداً از گفتن اینکه آیا از تایوان دفاع خواهد کرد یا نه، اجتناب کرده است. با این حال، این کشور برای چندین دهه کمک دیپلماتیک و فروش تسلیحات تایپه را برای کمک به توانایی این کشور برای دفاع از خود ارائه کرده است.

مک کارتی و تسای در حالی ملاقات کردند که مک کارتی پس از سفر به دو کشور متحد در آمریکای مرکزی در حال بازگشت به خانه بود.

پس از دیدار نانسی پلوسی، سلف مک کارتی، در آگوست سال گذشته، چین بزرگترین نمایش قدرت خود را در سال‌های اخیر انجام داد و کشتی‌های جنگی، موشک‌ها و جت‌های جنگنده را در سراسر تایوان مستقر کرد. مک کارتی و تسای هفته گذشته در مقابل تایوان در ایالات متحده ملاقات کردند.

این به عنوان مصالحه ای تلقی می شد که حمایت از تایوان را نشان می داد و در عین حال از تشدید خصومت ها با چین جلوگیری می کرد. با این حال، آخرین بازی‌های جنگی، با وجود هشدارهای مکرر چین نسبت به هر گونه دیدار، اندکی پس از بازگشت تسای به تایوان آغاز شد.

شی یین، سخنگوی PLA در مورد “شمشیر مشترک” گفت: “این عملیات ها به عنوان یک هشدار جدی در برابر تبانی بین نیروهای جدایی طلب به دنبال “استقلال تایوان” و نیروهای خارجی و علیه فعالیت های تحریک آمیز آنها است.

در پاسخ به این تمرینات، تسای قول داد با «ایالات متحده و سایر کشورهای همفکر» برای مقابله با «توسعه طلبی مستبدانه مستمر» همکاری کند.

قرار بود روز دوشنبه در سواحل صخره‌ای استان فوجیان چین، که در 80 کیلومتری جنوب جزایر ماتسو و 190 کیلومتری تایپه قرار دارد، تمرین شلیک مستقیم برگزار شود.

به گفته مقامات دریایی منطقه، این مانورها در اطراف پینگتان، جزیره ای در جنوب شرقی که نزدیک ترین نقطه چین به تایوان است، از ساعت 7 صبح تا 8 بعد از ظهر انجام می شود.

خلبانی که ادعا می‌کند با موشک‌هایی که «در جای خود قفل شده‌اند» به بخش شمالی جزیره تایوان رسیده است در ویدئویی که روز دوشنبه در حساب رسمی وی چت فرماندهی تئاتر شرق منتشر شد، مشاهده شد.

سوت یک افسر نظامی در فیلم دیگری با موسیقی ارکستر دراماتیک باعث می‌شود تا سربازان به سمت موقعیت خود بشتابند، زیرا حمله شبیه‌سازی شده به تایوان روی صفحه نمایش داده می‌شود.

(با ورودی های نمایندگی)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام