Roscosmos ادعا می کند ماهواره ISRO از ماهواره روسی خطرناک عبور کرده است – اخبار فناوری ، Firstpost

آژانس فضایی روسیه گفته است که اخیراً ماهواره ای که توسط سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) به فضا ارسال شده است با ماهواره روسکاسموس از نزدیک عبور می کند. با توجه به الف توییت جمعه گذشته ، 27 نوامبر ، ماهواره نقشه برداری هند Cartosat-2F از دستگیره رسمی Roscosmos ، برخورد با روسی Kanopus-V را از دست داد. ماهواره 700 کیلویی هند تقریباً 224 متر با ماهواره 450 کیلوگرمی روسیه فاصله داشت.

Roscosmos به اطلاعات داده شده توسط TsNIIMash و مرکز تحلیلی سیستم هشدار دهنده خودکار برای موقعیت های خطرناک اشاره کرد تا بیان کند که در 7.19 صبح IST ماهواره ها به طور خطرناکی از کنار یکدیگر عبور می کنند. هر دو ماهواره برای انجام سنجش از دور زمین ساخته شده اند.

  روسکاسموس ادعا می کند یک ماهواره ISRO از ماهواره روسی خطرناک عبور کرده است

افزایش میزان آوار باعث نگرانی می شود زیرا اجرام ساخته شده توسط انسان که به دور زمین می چرخند می توانند منجر به برخورد خطرناک با وسایل نقلیه فضایی شوند. اعتبار تصویر: دانشگاه میامی

WION به نقل از یک منبع ناشناس با تخصص در این مورد اظهار داشت که دو ماهواره در مدار باید حداقل یک کیلومتر فاصله را حفظ کنند تا با خیال راحت از آنجا عبور کنند. حداقل فاصله 224 متر “ترسناک” است و می توان این حادثه را یک برخورد تصادفی دانست. این گزارش اضافه كرد كه به طور كلی ، “هنگامی كه دو ماهواره (براساس محاسبات) برای عبور نزدیك پیش بینی می شود ، تصمیم گرفته می شود كه یكی از آنها را پیشاپیش مانور دهید (معمولاً روزهای آینده)”.

اگرچه طرف روسی موضوع را علنی کرده است ، ISRO هنوز در مورد آن توضیحی نداده است. همچنین ، مشخص نیست که چرا ماهواره هند به ماهواره خارجی نزدیک شده است.

این حادثه دوباره باعث افزایش تمرکز ترافیک در فضای بیرونی ، به ویژه مدار کم زمین می شود. همه آژانسهای فضایی از روشهای پیش بینی خاصی برای محاسبه و مانور مسیر ماهواره های خود استفاده می کنند. اما این احتمال وجود دارد که محاسبات مسیر ماهواره های دیگر را که به درستی منجر به برخورد می شوند پیش بینی نکنند. ماهواره ها نیز باید از هرگونه زباله فضایی دور شوند.

با اشاره به افزایش سریع زباله های فضایی ، دانشمندان چند ماه قبل این کار را کردند در نور روز متوجه ناخواسته فضایی شد برای اولین بار.