Sanjay Raut از شیو سنا با انتقاد از BJP در ستون Saamana ، می گوید دولت MVA “روشن خواهد ماند”

نماینده مجلس شیو سنا این اظهارات را پس از اظهارات وزیر سابق ماهاراشترا ، دوندرا فدنویس ، اعلام كرد كه حاكم حاكم Maha Vikas Aghadi (MVA) را كه شامل شیو سنا ، NCP و كنگره است ، به عنوان “اتحادی غیرطبیعی” توصیف كرد.

Sanjay Raut از شیو سنا با انتقاد از BJP در ستون Saamana ، می گوید دولت MVA

تصویر پرونده Sanjay Raut. PTI

بمبئی: سانجی راوت ، نماینده شیو سنا ، روز یکشنبه با انتقاد از BJP به دلیل “غیرطبیعی” خواندن دولت MVA در ماهاراشترا ، گفت که یک دولت تا زمان وجود طبیعی است.

رائت در ستون هفتگی خود “Rokthok” در سخنگوی سنا “Saamana” یادآوری می کند که در جریان گفتگوهای اتحاد سال گذشته ، رئیس NCP ، شاراد پاوار و رهبر ارشد کنگره ، مالیکارجون خارجه ، بحث و جدال شدیدی در مورد پست رئیس مجلس داشتند.

وی گفت: “او (پاوار) اوراق خود را جمع كرد و با عصبانیت از اتاق خارج شد. من هرگز چنین پاور را عصبانی ندیده ام.”

راوت گفت که اوضاع پس از آن تغییر کرد و روز بعد سحرگاه (23 نوامبر) رهبر BJP Devendra Fadnavis و آژیت پاوار عضو NCP در مراسمی در Raj Bhavan سوگند یاد کردند.

دولت آنها طی 80 ساعت سقوط کرد.

هفته گذشته ، رئیس سابق ماهاراشترا ، فدنویس ، حاكم Maha Vikas Aghadi (MVA) ، كه شامل شیو سنا ، NCP و كنگره است ، را به عنوان “اتحادی غیرطبیعی” نامید و گفت روزی كه این پیوند برقرار شود ، حزب او دولت قدرتمند به دولت.

در واکنش به آن ، راوت گفت: “BJP پیش بینی سقوط دولت و چگونگی انجام آن را به فعالیت های مخفی و سازمان های تحقیقاتی مرکزی بستگی دارد. ED هر کاری انجام دهد ، من با مسئولیت می گویم که دولت MVA همچنان ادامه خواهد داشت. “

سخنگوی ارشد شیو سنا گفت ، در سیاست ، “هیچ کس مقدس نیست” و هیچ دولتی طبیعی یا غیر طبیعی نیست.

“یک دولت طبیعی است تا آنجا که وجود دارد. برای بی ثبات کردن آن ، از آژانس هایی مانند اداره تحقیقات مرکزی (CBI) و اداره اجرای احکام (ED) استفاده می شود. از کسانی که ساخت و سازهای غیرقانونی انجام می دهند و متهم به خودکشی هستند ، محافظت می شود ،” او ادعا کرد.

راوت گفت: “اگر این تاکتیک های فشار سیاسی طبیعی باشد ،” “تاکرای سارکار” نیز طبیعی است. دولت اکثریت خود را در صحن مجلس اثبات کرده و در حد هنجارهای قانون اساسی است. “

گفت اگر نبود کووید -19 شیوع ، سیلاب ، طوفان و مشکلات قفل شدن ، وضعیت در این ایالت در یک سال گذشته متفاوت بوده است.

پس از نظرسنجی های مجمع ماهاراشترا سال گذشته ، شیو سنا رابطه خود را با متحد بلند مدت BJP در مورد موضوع تقسیم پست ارشد وزیر در این ایالت قطع کرد.

راوت با یادآوری تفرجگاه های پر شور سال گذشته بین Sena ، NCP و کنگره برای تشکیل دولت غیر BJP در این ایالت ، گفت که Sharad Pawar و Kharge در جلسه ای که در مرکز نهرو در اینجا برگزار شد ، بر سر پست رئیس مجلس مجادله کردند.

“خواگند دیگران مصمم بودند كه پست به NCP نرود. من هرگز پاور را چنین عصبانی ندیده ام. او مقالات خود را جمع كرد و با عصبانیت از اتاق خارج شد. خودم و (رهبر NCP) Praful Patel او را دنبال كردند” عضو گفت.

رائوت یادآوری کرد که پاوار در اوایل جلسه گفته بود که اودداو تاکرای نامزد اصلی وزیر اتحاد خواهد بود. اما پس از مشاجره او با خارگ ، اوضاع تغییر کرد. »

راوت گفت: “آجیت پاوار برای مدت طولانی در اتاق در حال چت بود و بعد از آن خارج شد. موبایل او خاموش بود و روز بعد در مراسم تحلیف در راج بهوان دیده شد.”

رهبر سنا ادعای فدنویس مبنی بر اینکه شاراد پاوار و وزیر داخلی اتحادیه آمیت شاه در دهلی جلسه ای داشتند که در آن تصمیم گرفته شد که شورای ملی خلیج فارس از برجام حمایت کند که پس از آن سوگند صبح زود برگزار شد ، رد کرد.

رهبر سنا ادعا كرد: “جلسه ای در محل آمیت شاه وجود داشت كه یك صنعتگر ارشد و رهبران NCP در آن حضور داشتند. اما ، شراد پاوار مایل به انجام هرگونه معامله با BJP نبود.”

وی گفت: “او (شاراد پاوار) به من گفت كه” پیشنهاداتی برای دولت BJP از مناطق مختلف ارائه شده است. من نخست وزیر نارندرا مودی را ملاقات خواهم كرد و به او خواهم گفت كه اتحاد با BJP امكان پذیر نیست “.

بعداً ، شراد پاوار در مورد مسائل کشاورزان با مودی ملاقات کرد و همچنین موضع خود را در مورد تشکیل دولت در ماهاراشترا روشن کرد.

راوت افزود: “فیلمنامه واقعی درام سیاسی هنوز تحت پوشش است و همیشه به همین ترتیب باقی خواهد ماند.”

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.