SC می گوید Uddhav Thackeray را نمی توان به عنوان CM بازیابی کرد

SC می گوید Uddhav Thackeray را نمی توان به عنوان CM بازیابی کرد

وزیر سابق ماهاراشترا اودهاو تاکرای

دادگاه عالی روز پنجشنبه خاطرنشان کرد که فرماندار ماهاراشترا در درخواست از وزیر ارشد وقت و رئیس شیو سنا اودهاو تاکرای برای اثبات اکثریت در مجلس در 30 ژوئن سال گذشته موجه نبود، اما از دستور دادن به وضعیت پیشین امتناع کرد و گفت که وی با آن مواجه نشد. آزمون کف و استعفا داد.

در حکمی متفق القول در مورد دسته ای از دعاوی مربوط به بحران سیاسی که منجر به سقوط دولت ماها ویکاس آغادی (MVA) به رهبری تاکری در پی شورش جناح اکنات شینده، یک هیئت پنج قاضی قانون اساسی به ریاست قاضی عالی شد. از هند DY Chandrachud اعلام کرد که تصمیم رئیس مجلس برای انتصاب بهارات گوگاواله از جناح شینده به عنوان تازیانه شیو سنا “غیرقانونی” بود.

با این حال، این سازمان اعلام کرد که از آنجایی که تاکری بدون مواجهه با آزمون کف استعفا داده است، فرماندار در دعوت از شینده برای تشکیل دولت به دستور BJP که بزرگترین حزب سیاسی در مجلس بود، موجه بود.

همه

SC می‌گوید همه ایالات، UTs بدون توجه به مذهب، علیه سخنان نفرت انگیز اقدام کنند

همه

فواد چودری، دستیار نزدیک عمران خان در بیرون دادگاه عالی بازداشت شد

نیمکت نشین گفت: «فرماندار در درخواست از تاکری برای اثبات اکثریت خود در صحن مجلس موجه نبود، زیرا او دلایلی مبتنی بر مطالب عینی پیش روی خود نداشت تا به این نتیجه برسد که تاکری اعتماد مجلس را از دست داده است». که همچنین شامل قاضی MR شاه، کریشنا موراری، هیما کوهلی و PS Narasimha بود.

با این حال، نمی‌توان وضعیت موجود را بازگرداند زیرا تاکری در آزمون کف قرار نگرفت و استعفای خود را اعلام کرد. بنابراین، فرماندار برای دعوت از شینده برای تشکیل دولت به دستور BJP که بزرگترین حزب سیاسی در مجلس بود، موجه بود.

دادگاه عالی همچنین حکم سال 2016 نبام ربیا را توسط یک شعبه پنج قاضی قانون اساسی که به قدرت سخنران در مورد رد صلاحیت MLA ها مربوط می شود، به یک شعبه بزرگتر از هفت قاضی ارجاع داد.

(با ورودی های PTI)

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام