sony playstation 5: Sony PlayStation 5 vs Xbox Series X: کنسول های بازی به زودی ، مشخصات و قیمت

سونی و مایکروسافت در یک مسابقه مجدد کنسول های بازی با هر دو پلی استیشن 5 و Xbox Series X هفته آینده با کتابهای تفصیلی تاریخ ، مشخصات فنی و بازیهایی که هدف آنها جلب خریداران است ، راه اندازی می شود.
مایکروسافت امیدوار است که سری Xbox X به آن کمک می کند تا فاصله خود را با سونی کاهش دهد ، زیرا کنسول های PlayStation 4 دو برابر مایکروسافت Xbox One خود را از زمان فروش هر دو در سال 2013 فروخته است.
در اینجا مقایسه دو کنسول وجود دارد:
تاریخ:
مایکروسافت برای اولین بار از کنسول جدید خود رونمایی می کند ، همچنین اولین کسی است که Xbox Series X از 10 نوامبر به فروش می رسد.
سونی در عرضه نسخه PS5 بسیار مبهوت کننده است. در 12 نوامبر در استرالیا ، ژاپن ، مکزیک ، نیوزیلند ، آمریکای شمالی و کره جنوبی در دسترس خواهد بود. در 19 نوامبر ، مصرف کنندگان در سایر نقاط جهان قادر به خرید آن هستند.
پیش فروش ها به یک رکورد اشاره دارد – سونی انتظار دارد تا پایان ماه مارس 7.6 میلیون کنسول PS5 بفروشد و بهترین عملکرد PS4 را داشته باشد.
قیمت:
پیشرفت های فنی و شبکه های سریعتر به این معنی است که مایکروسافت و سونی می توانند به بازیکنانی با بودجه های مختلف کنسول ارائه دهند.
سونی نسخه ممتاز PS5 را با حافظه داخلی و رزولوشن 4K از طریق دستگاه پخش Blu-ray Ultra HD با قیمت 499 یورو (585 دلار) و نسخه دیجیتالی بازی های آنلاین 399 یورو ارائه می دهد.
مایکروسافت نسخه ممتاز Xbox Series X خود را با همان قیمت PS5 ارائه می دهد ، اما نسخه دیجیتال را با تهاجمی تر 299 یورو قیمت گذاری می کند.
لورن میکاد ، تحلیلگر بازی ، به خبرگزاری فرانسه گفت: “سونی ، با مدل ورودی خود ، قیمتی بالاتر از مایکروسافت را برای خود مجاز می داند. به عنوان رهبر بازار می تواند به خود اجازه این کار را بدهد.”
مایكود گفت: “برای مایکروسافت جالب بود كه استراتژی قیمت گذاری خود را ارائه دهد تا در محدوده بالایی كمی پایین بیاید.”
طرح:
در زمینه طراحی ، شرکت ها رویکردهای کاملاً متفاوتی را در پیش گرفته اند.
PS5 سونی بلند و براق است ، نمای بیرونی V شکل سفید روی مشکی با نور آبی ملایم برای سبک آینده نگرانه که به نظر برخی از مجموعه های جنگ ستارگان بی نظیر است.
کنترل کننده با فاصله ای اساسی از تجسم قبلی ، جلوه سفید روی سیاه را حفظ می کند.
ایکس باکس با یک رنگ سیاه هوشیار و یک آرم محرمانه روی برج سیاه و یک کنترلر می ماند که از نظر زیبایی شناسی نسبت به نسل های گذشته وفادار مانده است.
مشخصات:
برای تیم طراحی Xbox ، محصول آنها “سریعترین و قدرتمندترین” کنسول است. وب سایت این شرکت از طرفداران می خواهد وارد عمل شوند ، آتش بزنند و “آرزوهای خود را تحریک کنند”.
این کیت ، که دارای قابلیت های بالقوه ویدئویی 8K است ، دارای یک پردازنده گرافیکی 12-teraflop است – در مقایسه با 10.3 برای PS5 و در کل قدرت پردازش داده بالاتر.
از نظر حافظه ، این دو کنسول تقریباً یکنواخت هستند.
با این حال ، برای میکاد ، نبرد بر سر قدرت پردازش نکته را از دست می دهد.
وی گفت: “هرچه پایه بازیکنان بیشتر شود ، قدرت کمتری ملاک قرار می گیرد. کودکان هنگام بازی با Fortnite نمی توانند کمتر به قدرت اهمیت دهند. آنچه اهمیت دارد تجربه بازی است.”
سونی همه در فهرست بزرگ کاتالوگ حضور دارند
از نظر عناوین انحصاری سونی همزمان با رونمایی از آن یک انتخاب برتر را انتخاب کرده است ، از جمله “مرد عنکبوتی: مایلز مورالز” Marvel.
طرفداران باید مدتی منتظر Final Fantasy XVI باشند ، آخرین سری از این سری مشهور ، اما این بازی منحصر به PS5 خواهد بود.
مایکروسافت امیدوار بود که Halo Infinite در راه اندازی Xbox Series X به فروش کمک کند ، اما همه گیر ویروس کرونا انتشار این بازی را تا سال 2021 به تعویق انداخته است.
اما این غول نرم افزاری برای تقویت کاتالوگ Xbox ، قلک خود را شکسته و 7.5 میلیارد دلار بابت Bethesda Softworks ، ناشر بازی های معروف The Elder Scrolls و Fallout ، هزینه کرد.
در مورد بحث سازگاری قدیمی ، خریداران سری X X می توانند بازی های نوشته شده برای همه کنسول های قبلی را انجام دهند.
خریداران PS5 باید بتوانند بازی های نوشته شده برای PS4 را بازی کنند ، اما نه ماشین های قبلی.