WHO توصیه نمی کند از Remdesivir برای درمان COVID-19 استفاده کنید ، می گوید این دارو هیچ “اثر مهمی” برای کاهش مرگ و میر ندارد

یک گروه توسعه راهنمای WHO از متخصصان بین المللی گفت که “هیچ شواهدی بر اساس داده های موجود موجود وجود ندارد که نشان دهد داروی ضد ویروس نتایج مهم بیمار را بهبود می بخشد”

پاریس: از داروی ضد ویروس remdesivir نباید برای درمان استفاده شود کووید -19 سازمان بهداشت جهانی روز جمعه گفت ، بیماران هر چقدر بیماری آنها شدید باشد ، “هیچ تاثیری مهم” بر شانس زنده ماندن ندارد.

یکی از معدود درمان هایی که نوید وعده اولیه در بیماران شدید را نشان داده بود ، یک گروه توسعه دهنده راهنمای WHO (GDG) از متخصصان بین المللی گفت که “هیچ شواهدی بر اساس داده های موجود موجود وجود ندارد که بتواند نتایج مهم بیمار را بهبود بخشد”.

پس از تحقیقات اولیه ، ایالات متحده ، اتحادیه اروپا و سایر کشورها تصویب موقت استفاده از remdesivir را داده اند که نشان می دهد ممکن است در برخی از موارد بهبودی را کاهش دهد ویروس کرونا بیماران.

رئیس جمهور دونالد ترامپ پس از مثبت شدن آزمایش ، در میان سایر داروها تحت درمان با remdesivir قرار گرفت کووید -19 در ماه اکتبر

توصیه روز جمعه سازمان بهداشت جهانی بر اساس چهار آزمایش تصادفی بین المللی بین بیش از 7000 بیمار بستری در این ویروس انجام شد.

با انتشار راهنمای درمان به روز شده در مجله پزشکی BMJ ، این هیئت تأیید کرد که توصیه آنها به این معنی نیست که Remdesivir هیچ فایده ای برای بیماران ندارد.

اما بر اساس آخرین ارقام ، هزینه ها و روش های زایمان ، توصیه شده است “علاوه بر مراقبت معمول برای درمان بیماران بستری در کووید -19 ، صرف نظر از شدت بیماری “.

تولید کننده Gilead ماه گذشته گفت که این دارو فروش سه ماهه سوم سال 2020 را تقریبا 900 میلیون دلار افزایش داده است.

در ابتدا به عنوان درمانی برای ویروس ابولا ، remdesivir در یک مطالعه منتشر شد که در ماه مه برای کاهش مدت زمان بستری در بیمارستان کووید -19 به طور متوسط ​​از 15 تا 11 روز رنج می برند.

با این حال ، پیش چاپ WHO نشان داد که این دارو “به نظر می رسد هیچ تأثیری چندانی ندارد” بر مرگ و میر یا طول مدت بستری در بیش از 11000 بیمار بستری در 30 کشور جهان.

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.