WHO هشدار می دهد که استفاده از شیرین کننده های مصنوعی ممکن است عواقب مضری داشته باشد

WHO هشدار می دهد که استفاده از شیرین کننده های مصنوعی ممکن است عواقب مضری داشته باشد

تصویر نمایشی پیکسابای

به گفته سازمان بهداشت جهانی، شیرین کننده های مصنوعی که برای جایگزینی شکر در محصولات مختلف مورد استفاده قرار می گیرند، به کاهش وزن کمک نمی کنند و ممکن است عواقب مضری برای سلامتی داشته باشند.

توصیه های جدید سازمان بهداشت سازمان ملل در مورد استفاده از به اصطلاح NSS روز دوشنبه علنی شد.

WHO در بیانیه ای گفت: بررسی سیستماتیک شواهد موجود “نشان می دهد که استفاده از NSS هیچ مزیت بلندمدتی در کاهش چربی بدن در بزرگسالان یا کودکان ندارد.”

مقالات مرتبط

استارباکس را تحریم کنید

روند «بایکوت استارباکس» به عنوان تبلیغ جدید در مورد پذیرش تراجنسیتی ها باعث ایجاد بحث می شود

استارباکس را تحریم کنید

چین حتی در شرایطی که سازمان بهداشت جهانی وضعیت اضطراری جهانی COVID-19 را به پایان رسیده است، آماده نگه دارد

علاوه بر این، یافته های این بررسی “نشان می دهد که ممکن است اثرات نامطلوب بالقوه استفاده طولانی مدت از NSS، مانند افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2، بیماری های قلبی عروقی، و مرگ و میر در بزرگسالان وجود داشته باشد.”

روزانه میلیون ها نفر شیرین کننده در محصولاتی مانند نوشابه رژیمی یا شیرین کردن قهوه مصرف می کنند، تا حدی به عنوان راهی برای جلوگیری از افزایش وزن ناشی از شکر – اما اینکه چقدر این جایگزین ها سالم هستند مدت ها مورد بحث بوده است.

فرانچسکو برانکا، مدیر تغذیه و ایمنی غذایی WHO تاکید کرد که جایگزینی شکر معمولی با شیرین کننده های مصنوعی “در دراز مدت به کنترل وزن کمک نمی کند”.

وی در بیانیه‌ای گفت: «مردم باید راه‌های دیگری را برای کاهش مصرف قندهای آزاد در نظر بگیرند، مانند مصرف مواد غذایی با قندهای طبیعی مانند میوه، یا غذاها و نوشیدنی‌های بدون شیرینی».

«NSS فاکتورهای غذایی ضروری نیستند و ارزش غذایی ندارند. مردم باید شیرینی رژیم غذایی را از اوایل زندگی به طور کلی کاهش دهند تا سلامت خود را بهبود بخشند.

WHO گفت توصیه جدید آن برای همه به جز افرادی که از قبل دیابت دارند اعمال می شود.

و شامل تمام شیرین کننده های مصنوعی و طبیعی یا اصلاح شده می شود که به عنوان قندهای موجود در غذاها و نوشیدنی های ساخته شده طبقه بندی نمی شوند یا به تنهایی فروخته می شوند تا توسط مصرف کنندگان به محصولات اضافه شوند.

از جمله شیرین‌کننده‌های پرمصرف می‌توان به آسه سولفام K، آسپارتام، آدوانتام، سیکلامات، نئوتام، ساخارین، سوکرالوز، استویا و مشتقات استویا اشاره کرد.

در همین حال، آژانس بهداشت سازمان ملل متحد تأکید کرد که دستورالعمل‌های آن مشروط در نظر گرفته می‌شوند، زیرا به دلیل تنوع شرکت‌کنندگان و پیچیدگی استفاده از NSS که در مطالعاتی که بررسی کرده است، نتیجه‌گیری قطعی دشوار است.

همه را بخوانید آخرین خبرها، اخبار پرطرفدار، اخبار کریکت، اخبار بالیوود،
اخبار هند و اخبار سرگرمی اینجا. ما را در فیسبوک دنبال کنید، توییتر و اینستاگرام