WHO پس از پیشرفت Moderna از اخبار واکسن COVID-19 استقبال می کند ، اما هشدار می دهد “هیچ وقت برای خودآموزی”

رئیس سازمان بهداشت جهانی تدروس آدانوم گبرایسوس هشدار داد که در دسترس بودن هر نوع واکسنی در میان افزایش موارد COVID-19 و مرگ و میر در سراسر جهان فاصله زیادی دارد.

WHO پس از پیشرفت Moderna از اخبار واکسن COVID-19 استقبال می کند ، اما هشدار می دهد

تصویر پرونده رئیس سازمان بهداشت جهانی Tedros Adhanom Ghebreyesus. تصویر: سالواتوره دی نولفی / EPA

ژنو: پیشرفت های گزارش شده در کووید -19 رئیس سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه گفت ، تحقیقات مربوط به واکسن “دلگرم کننده” است ، اما نسبت به افزایش موارد ابراز نگرانی کرده و از خود راضی بودن هشدار داد.

“ما همچنان اخبار دلگرم کننده در مورد دریافت می کنیم کووید -19 واکسن ها ، “رئیس سازمان بهداشت جهانی ، تدروس آدانوم غبریزوس در یک جلسه مطبوعاتی مجازی گفت.

تدروس که پس از تماس با شخصی که بیش از دو هفته در قرنطینه به سر برده است کووید -19 ، گفت که “با احتیاط خوش بین است” که ابزارهای جدید در ماه های آینده شروع به کار می کنند.

اما وی افزود: “دیگر هیچ وقت برای خودآموزی نیست.”

اظهارات وی در حالی صورت گرفت که آزمایشات انجام شده در مورد واکسن کاندیدای دوم حاکی از آن است که تقریباً 95 درصد در برابر ویروس موثر است.

اخبار مربوط به شرکت بیوتکنولوژی مدرنا در آمریکا نتایج مشابه میان دوره ای واکسن Pfizer و BioNTech را هفته گذشته دنبال کرد.

بازی با آتش

اما WHO هشدار داده است كه در دسترس بودن گسترده هر واكسنی فاصله زیادی دارد و کووید -19 موارد و مرگ در بسیاری از مناطق جهان در حال افزایش است.

وی گفت: “آن کشورهایی که اجازه می دهند ویروس کنترل نشود ، با آتش بازی می کنند.”

وی هشدار ویژه ای در مورد اوضاع اروپا و آمریكا ابراز كرد ، جایی كه وی گفت كارمندان و سیستم های بهداشتی به نقطه نقص هدایت می شوند.

وی گفت: “برخورد غیر قانونی با ویروس … منجر به مرگ ، رنج و آسیب به معیشت و اقتصاد می شود.”

“سریعترین راه برای گشودن اقتصاد ، شکست ویروس است.”

دفتر مرکزی آژانس سازمان ملل متحد شیوع خود را تجربه می کند ویروس کرونا ، با تدروس 17 روز در قرنطینه سپری کرد – اگرچه او گفت که هیچ علامتی نداشته است.

ماریا ون کرخوو ، مقام WHO ، گفت که در هفته گذشته پنج مورد جدید در همان تیم WHO ثبت شده است.

وی با بیان اینکه “ما نمی دانیم یک خوشه واقعی وجود دارد” ، افزود که کارشناسان در تلاشند که اگر انتقال در محل اتفاق افتاده است ، کار کنند.

مایکل رایان مدیر اورژانس WHO تأکید کرد که منطقه ژنو “برخی از شدیدترین انتقال ها در حال حاضر در جهان” را تجربه می کند.

وی گفت: “ما انسان هستیم و در جامعه ای زندگی می کنیم.”

جدیدترین و جدیدترین ابزارهای فناوری را به صورت آنلاین در Tech2 Gadgets بیابید. اخبار فناوری ، بررسی ابزارها و رتبه بندی ها را دریافت کنید. اسباب بازی های معروف از جمله لپ تاپ ، تبلت و مشخصات موبایل ، ویژگی ها ، قیمت ها ، مقایسه.